1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Zorunlu Deprem Sigortası Yaptırmanın Önemi

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Küçük Tırtıl tarafından paylaşıldı.

 1. Küçük Tırtıl

  Küçük Tırtıl Yeni Üye

  Ülkemiz en hareketli deprem kuşaklarının birinin üzerinde durmaktadır. Aynı zamanda nüfus çoğunluğu da korunmasız binalarda hayatlarına devam etmektedir. Şimdiye kadar ülkemizde meydana gelen birçok depremde insanlar mal kaybına uğradıkları gibi can kaybına da uğramaktadırlar. Depreme bağlı olarak diğer doğa afetleri de meydana gelmektedir. Bu nedenden dolayı zorunlu deprem sigortası yaptırmanın önemi anlaşılır hale gelmiştir.

  Zorunlu deprem sigortası sayesinde deprem anında binanızın hasar uğraması; deprem anında patlama, yangın ya da yer kaymalarından kaynaklanan maddi hasar oluşumları nedeni ile ortaya çıkan hasar bu sigorta tarafından temin edilmektedir.

  [​IMG]

  Zorunlu depren sigortası aynı zamanda deprem sonrası meydana gelen doğal afetlerde hasara uğrayan binanızdaki hasar durumlarını da gidermektedir. Bu sigorta ile aynı zamanda deprem sonrası yaşamış olduğunuz hasar karşılığı size maddi yardım da yapılmaktadır.

  [​IMG]

  Zorunlu deprem sigortası günümüzde şu an sahip olduğunuz konutlara yapıldığı gibi aynı zamanda aldığınız konutlara da yapılarak sizlerin güven içinde yaşayabilmenizi sağlamaktadır. Zorunlu deprem sigortasından faydalanabilmeniz için DASK poliçesine dahil olmanız gerekmektedir. Bunun için size en yakın sigorta acentasına belgelerinizle başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır. DASK poliçenizi her yıl süresi dolmadan yenilemeyi da asla ihmal etmemelisiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş