1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Zor İnsanları Yola Getirmenin Yolları Nelerdir?

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Sosyal hayatta karşımıza baş etmesi zor insan profilleri ile karşı karşıya kaldığımız zamanlar olur. Toplumsal yaşama uyum sağlama konusunda bizi zorlayan bu insan profilleri ile nasıl baş edeceğimiz konusunda şaşkınlığımızı gizleyemeyiz. Davranış ve sözlerden yararlanarak bu insanlarla baş edebilme fırsatından yararlanabilirsiniz.

  Peki, bu zor insanlarla baş edebilme yöntemleri nelerdir?

  Kararsız insanlar anlaşılması zor insanlar kategorisinde yer almaktadır. Bu kişilerle anlaşabilmeniz için ilk olarak bu kişilerin neyi istemediğini sormanız yerinde olacaktır.

  Söz verip sözünü tutmayan insanlarda zor insanlar grubundadırlar. Bu insanlar etraflarındakileri sık sık hayal kırıklığına uğratmaktadırlar. Bu kişilerle iletişim kurarken isteklerinizi iletmede emir kipi kullanımı ile en doğru iletişimi kurma tercihinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Sizi dikkate almayan ya da hiç dinlemeyen kişiler söylediklerinize hiçbir şekilde kulak asmazlar. Sizi dikkate almayan bu kişiler ile iletişim kurarken konuşmanıza farklı şeyler katabilirsiniz. Mesela konuşma esnasında onun için bir şey yaptığınızı söyleyerek - senin için kahve yapacağım gibi söylemler kullanabilirsiniz - dikkatinizi ona verdiğinizi ve ona özel biri gibi davrandığınızı hissettirip dikkat çekebilirsiniz.
   
 2. Netice

  Netice Yeni Üye

  Zor insanlar genellemesi ile zorluk derecesini bilemeyiz insanlarla uğraşmak asıl zor olan.
   
 3. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Yapi olarak yatkin ve uygun kisiler zor insanlarla bas edebilirler.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş