1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Zona Hastalığı Nedir, Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında elnur tarafından paylaşıldı.

 1. elnur

  elnur Yeni Üye

  Zona hastalığı gece yanığı adı ile de anılan sinir uçları iltihaplanması şeklinde ortaya çıkan bir hastalıktır. Herpes zoster virüslerinin sebep olduğu bu hastalık 10 yaş ve üzerinde sıklıkla görülen bir hastalıktır. Bel, göğüs, bacak, baş ve dil... bölgelerinde görülebilir. Yanma, kaşınma ve batma hissi ile ortaya çıkar. Sulu iltihaplı ve döküntülü bir hastalıktır. Hasta kişi derinden acı hisseder ve duyarlı bölgeye dokunması imkansızdır. Döküntü başladıktan sonra doktorlar tarafından teşhisi hızlı bir şekilde gerçekleşir.

  zona-hastaligi-belirtileri-nelerdir.jpg

  Sinir sitemini etkileyen bu hastalık başka hastalıkların tetikleyicisi olabilir. Bu hastalıkla mücadele ederken enfeksiyon kapma riskiniz oldukça yüksektir.

  Hastalık yatak istirahati ile iyileşme gösterir. Aynı zamanda ilaç tedavisi ile iyileşme sağlanabilir. Özellikle ağrı kesiciler mutlaka kullanılmalıdır. Vücut direncinizi arttıran vitamin kullanımı da gerçekleştirirseniz bu hastalıktan daha çabuk kurtulabilirsiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş