1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Zirkonyum Diş Fiyatları

Konu, 'Ağız ve Diş Sağlığı' kısmında I$ık tarafından paylaşıldı.

 1. I$ık

  I$ık Gümüş Ufağı

  Arkadaşlar Zirkonyum diş kaplama fiyatları hakkında bilgisi olanlar varsa tecrübeleri ile eklemesini rica ediyorum.

  [​IMG]
   

  Ekli Dosyalar:

 2. z

  zanevya Yeni Üye

  ışıkcım Zirkonyum hakkında bir makale buldum umarım işine yarar.

  Zirkonyum porselen köprü dişler de metal yerine beyaz bir renk olan zirkonyum alaşım kullanılır.

  Metalsiz Köprü ya da Metal desteksiz Köprüler diye de adlandırılan Full Porselen köprü diş sistemin en büyük avantajı, ulaştığı çok yüksek dayanılılıkla, arka bölgedeki köprülerde tam estetik bir görünüm sağlamaktır.
  zirkonyum diş, zirkonyum kaplama, zirkonyum diş fiyatları, porselen diş

  zirkonyum diş kaplama fiyatları

  Çürük kırık veya başka bir nedenle aşırı madde kaybı olan dişlerin küçültülüp kaplanması işlemine kuron ( kron ) adı verilmektedir.

  Köprü

  Köprü ise Bir veya birden fazla diş eksikliğinde, komşu dişlerin küçültülüp, bunlara gelen özel kaplamalardan destek alınılarak ara boşlukların doldurulması işlemidır.

  Metalsiz Porselen Kuron Köprüler :

  Dişlerden herhangi birinin madde kaybına maruz kalması sonucu dişte boşluklar meydana gelir.Ve komşu diş bu boşluğa doğru bir hareket eder.Böylece ağız içi diş yapısı ve şekli bozulur.Buna bağlı olarak ağız kapanışı ve çiğneme kuvveti de bundan etkilenir.Bu boşluklar uzun süre doldurulmaz ise boşluk artar ve çevre dişler de bundan etkilenir.

  Bu nedenle boşluğun büyüklüğü ve sayısına göre kuron ya da köprü ile bu boşluklar doldurulur.Bu işlemlerde metal destek kulanılmaktadır.Ancak günümüzde kozmetik diş hekimliği estetik çözümlerle metal desteksiz full porselen kuron köprüler ile hiç metal kullanmadan ağız içi boşlukların giderilmesini sağlanabilmektedir.


  METAL DESTEKLİ KURON VE KÖPRÜLER
  Altyapı olarak standart metal “quotni-co” veya değerli metal “quotau” alaşımlar kullanılabilir. Altın diş hekimliğinde kullanılan maddeler içinde, diş ve dişeti ile uyumlu en kıymetli malzemelerden birdir. Bu yüzden değerli metal kullanılarak yapılan uygulamalar ile daha sağlıklı ve estetik sonuçlar elde edilir.
   
 3. M

  Mina Yeni Üye

  zirkonyum dişin pahalı olduğunu duymuştum bir arkadaşım bir dişe sadece 1.500 tl civarında ödeme yapmıştı.
   
 4. n

  nesrin_27 Yeni Üye

  Bu işlem pahalı olabilir zirkonyum kaplama fiyatlarıda yüksek olabilir ancak kaliteli oldugu ortada.
   
 5. a

  ayla Yeni Üye

  Tekrar ve tekrar bakmak isteyeceksiniz

  Birisiyle konuşurken bakışlarımız genelde ağıza kayar. Bu durumda doğal olarak odağımız dişlere kayar ve artan bir dikkatle görünümlerine bakarız. Günlük temaslarda, buluşmalarda veya yeni bir işe başvururken güzel dişlerin iyi görünmenizde çok büyük önemi vardır.

  Zirkonyum akıllı seramiklerle bütün tedaviler doğal dişinizden ayırt edilemeyecek kadar doğal olurlar.

  Baştan çıkaran seramikler.

  İlk görünüş genelde insanların bizim hakkımızda ne düşündüklerini belirler. Güzel bir gülümseme çok büyük farklar yaratabilir. İşte bu yüzden bir çok insan daha sade bir kuron veya köprü arayışındadırlar. - ve artık Zirkonyum akıllı seramikleriyle bu dilek gerçekleşebilir. Zirkonyum akıllı seramikleri mükemmel biyo uyum ve doğal görünüm sağlarlar. Bu websitesi size bu tedavi yöntemiyle ilgili en öz bilgileri verecektir.  En iyi sonuçlar için yüksek teknoloji parlaklık

  Şu ana kadar zirkonyum oksit sertliği açısından çok zor işlenebiliyordu ve bu yüzden protez olarak kullanımı çok zordu.

  Zurih Federal Teknoloji Enstitüsü’nde yapılan araştırmalar sayesinde, diş tedavilerinde bu malzemeyi ekonomik olarak kullanmak mümkün olmuştur.

  Diş hekiminizin belirttiği özelliklere göre yeni dişinizin balmumundan yapılma bir modeli diş laboratuarında yapılır. Bu model yardımıyla bilgisayar kontrolünde zirkonyum oksit kuron veya köprünüz üretilir.

  Daha sonra dişinizin doğal rengine uyması için, yapılmış olan zirkonyum oksit’e seramik kaplama uygulanır. Zirkonyum sistemi sorunsuz ve mükemmelce işler.

  Zirkonyum akıllı seramikleriyle diş restorasyonu hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, lütfen dişçinizle veya teknik laboratuarla kontak kurunuz.

  Vücuda ve dişlere karşı her zaman nazik

  Sırtınızdaki derinin ağzınızın içindeki dokulardan 15 kat daha fazla hassas olduğunu biliyor muydunuz? Bu sebeple alerji testleri genelde bireylerin sırtlarına uygulanır. Seramikle ilgili bütün test sonuçları ise tamamen temizdir ve en hassas insanda bile Zirkonyum akıllı seramiklerine karşı en ufak bir ters reaksiyona rastlanmamıştır. Zirkonyum oksit üzerine yazılmış olan araştırma yazılarında da bugüne kdar hiçbir alerjik reaksiyon bildirilmemiştir. Varolan diş protezlerinde bulunan metallerle etkileşimler bu listenin dışındadır. Bu yüzden Zirkonyum restorasyonunuz herkese ne kadar sağlıklı olduğunuzu gösterecektir.

  Zirkonyum restorasyonunun diğer özellikleri de hasta açısından çok yararlıdır. Zirkonyum kaplama yüzeyleri daha az plak yapışmasını sağlar ve böylece ağız hijyenine katkıda bulunur.

  Aynı zamanda seramik restorasyon mükemmel bir yalıtım sağladığından sıcak soğuk yiyecek ve içeceklerde oluşan rahatsızlıklardan kurtulursunuz.

  Zirkonyum oksit’in mükemmel sertlik kalitesi yüzünden Zirkonyum akıllı seramikleri daha az hazırlıkla daha az tedavi yeterlidir. Aynı zamanda diş hekiminiz bu avantajlarla dişin sağlıklı bölümünü daha rahat koruyarak tedavi eder.

  Zirkonyum oksit yaklaşık 20 yıldır tıp uygulamalarında kullanılmaktadır ve bu uzun süreli gözlemler sayesinde, hassas oyuklar için de tavsiye edilebilir.

  Güçlü, çekici ve uyumlu:

  En iyisine layıksınız.

  Dünyada, elmas gibi aynı anda hem güzel hem de güçlü olan az materyal vardır. Diş hekimliğinde dayanıklı, estetik olarak kabul edilebilir ve vücudun kabul edebileceği malzeme arayışında devam eden araştırmalar vardır. Uzun yıllar boyunca tedavilerde dayanıklılığı için metal, estetiği için seramik tercih edilerek, karışık malzemeler kullanılmıştır.

  Yüksek teknoloji ürünü olan ve dayanıklılığını uzay mekiklerinde ısı kalkanı, spor arabalarda fren diski olarak kanıtlamış olan Zirkonyum oksit şu an diş hekimleri tarafından kullanılmaktadır. Zirkonyum akıllı seramikleri tarafından diş hekimliği için geliştirilen bu yüksek teknoloji seramiğin prostetik tedaviye yeni bir bakış açısı getirme potansiyeli çok yüksektir.

  Zirkonyum sistemiyle 4 birime kadar bütün seramik kuron ve köprüler incisal ve molar bölgelerde yapılabilmektedir. Köprü yapılmış dişlerin aralığına göre bazen bu sayı altıya da çıkar. Ek diş tedavi uygulamaları da şu an test aşamasındadırlar ve kullanılmak için sadece test sonuçları beklenmektedir.
   
 6. Nursena

  Nursena Admin

  Zirkonyum diş tedavisi yapan yerler nereleri özellikle ANkara ilinde.?
   
 7. p

  pelindilmen Yeni Üye

  Ankarada bir yer buldum ancak araştırabilirsiniz.

  Haritadaki Yeri Adres: Meşrutiyet Caddesi No:28/15 Kat:8 Kızılay/Ankara
  Posta Kodu: 06030
  İlçe: çankaya
  İl: Ankara
  Ülke: Türkiye
  Firma Yetkilisi: Necibullah RAŞİD
  Telefon: 03124172348
  Fax: 03124172349
  Email: EmailBu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir
  Website
  Açıklama:

  Özel Pamir Dental Çok Amaçlı Diş Protez Laboratuarı olarak üstün hizmet anlayışı, kaliteli personel ve on yılı aşkın süredir sektörde yapmış olduğumuz başarılı çalışmalarla piyasada köklü bir yapıya ulaşmayı başardık.

  zirkonyum, zİrkon, diş zirkon, cad-cam tasarımlar, geçici kron, diş kompozit, diş ağartma plağı.
   
 8. Murat

  Murat Yönetici

  İstanbul Avrupa yakasında zirkonyum yapan referans vereceginiz yerler varmıdır?
   
 9. t

  tuana Yeni Üye

  Açıkcası zirkonyum diş fiyatları şu kadar demek yanlış öncelikle diş hekime giderek kontrol yaptırılmalı ve ihtiyaca göre bu fiyatlar belirlenir.
   
 10. A

  Abdullah Yeni Üye

  Bu işlem pahalı olabilir zirkonyum kaplama fiyatlarıda yüksek olabilir ancak kaliteli ..
   
 11. M

  Misafir Misafir

  Çok doğru mesela ben yaptırdım önden 3 diş cekildi yanındakiler de kesilip küçültüldü toplamda 6 diş zirkonyum oldu .toplamda 2000 lira ama çok güzel oldu rahatca gülebiliyorum artık :)
   
 12. M

  Misafir Misafir

  Zirkonyumu nerede yaptırdınız
   
 13. Z

  Ziyaretci Misafir

  ]Ankarada garanili zirkonyum kaplama yaptırabilirsiniz.
   
 14. y

  yeşil Yeni Üye

  Zirkonyum diş yaptırmak çok pahalı bir işlem ama en iyi diş yapımı da zirkonyumdan oluyor
   
 15. Z

  Ziyaretci Misafir

  Ben yaptırıyorum allah nasıp ederse tedaviye basladım onden 4 tne dısımı çekdi 6 tane dıs takıldı cok aralıklarım vardı agzımda fiyat lar ıcın sanırm benım uygulamamda 10 bin lira odıcem solemek ıstedım arkadaslar istanbul avrupa yakasında ben ali ihsan beye gıdıoyrum dolapdere harbıye yol ustunde kme sorsanız gosterebılır
   
 16. M

  Misafir Misafir

  zirkonyum diş kaplama için bugün gittim doktora 8 diş için 200 euro 1600 euro yani bir zirkonyum diş için 450 tl civarı ücret..
   
 17. Z

  Ziyaretci Misafir

  istanbul avrupa yakasında oral dent agız ve dis saglıgı merkezi var fiyatlarıda dısarıya gore daha uygundur arastırabilirsiniz
   
 18. M

  Misafir Misafir

  Zirkkonyum diş kaplamasının üzeri porselen kaplıdır.
   
 19. M

  Misafir Misafir

  sadece içteki metal yok buda dişi daha doğal gösteriyo, zirkonyumun tek avantajı daha doğal görünmesi
   
 20. Şaban

  Şaban Yeni Üye

  zirkonyum kalite birşey mi
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş