1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Zig Zag Çizgilerle Eğlenceli Zaman Geçirelim

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

 1. Hayal Gemisi

  Hayal Gemisi Yeni Üye

  Sınıfın üç farklı yerine aynı yere çıkan zikzaklı yollar çizilir/belirlenir/işaretlenir. Yolların bitimine de bir okul resmi yapıştırılır. Öğretmen her çocuğun bir yol seçerek yolun önünde sıra olmalarını ister. Öğretmen “O gün çocuklar hızlı adımlarla okula gidiyorlardı.” ya da “O gün çocuklar öyle yavaş yürüyorlardı ki bir türlü okula ulaşamıyorlardı.” gibi yönergeler vererek çocukların yolu tamamlamalarını sağlar.

  Bu yollar zig- zag, düz ve yılan gibi kıvrımlı şekilde ayarlanarak çocukların bu yolları takip ederken zevkli zaman geçirmelerine rehberlik edilir. aşağıya eklemiş olduğum çizgi çalışmalarından istediklerinizin çıktısını alarak da çocukların çizgi çalışmalarında başarılı olarak birinci sınıfa daha iyi hazırlanmalarını sağlayabilirsiniz.


  894a1022a994289.jpg 58974e86c0b826ff7.jpg 58974e86c11ab2a15.jpg çizgi-çalışması6.jpg DALGALAR-ÇİZGİ-VE-BOYAMA-ÇALIŞASI-ANASINIFI-ETKİNLİĞİ.png KABARAN-DALGALAR-ANASINIFI-BOYAMA-VE-ÇİZGİ-ÇALIŞMALARI.jpg


  Çizgi çalışmalarının bitiminde bu çalışmadan zevk aldın mı, kalem tutmak seni zorladı mı, okulunu seviyor musun gibi sorularla çocukların etkinlik ile ilgili düşünceleri öğrenilebilir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş