1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Zeynep Dizdar Biyografi-Zeynep Dizdar Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  Zeynep Dizdar  14 Temmuz İstanbul doğumlu olan Zeynep Dizdar ilk albümü "Yolun Açık Ola" ile 1998 yılında profesyonel müzik yaşamına adım attı. Albümdeki "Vazgeç Gönül" adlı şarkısı ile o yıllarda radyo ve müzik listelerinde ilk sıralara yerleşen Zeynep Dizdar bu şarkı ve albümle birlikte müzik otoritelerinden de tam not aldı.  Müzisyen ve yorumcu kimliğini "Yolun Açık Ola" ile birlikte ispatlayan Zeynep Dizdar bu muhteşem çıkışın ardından müzik dünyasında yaşanan olumsuzluklar nedeniyle 8 yıl gibi uzun bir süre ara vermek zorunda kalan sanatçı bu yıllar içerisinde piyasaya küsmedi ve birikimini arttırarak birbirinden güzel söz ve bestelere imza attı.  Nihayetinde başarılı müzik adamı Ozan Çolakoğlu ile ortak bir projeye girerek Çolakoğlu'nun sahibi olduğu Sarı Ev'le yeni bir albüm çalışmasına girdi. Sarı Ev ve Sony BMG ortak yapımı olan albümü "İlle de Sen"i 2005 yılında piyasaya çıkartan Zeynep Dizdar bu albümle muhteşem çıkışını gerçekleştirerek zirvedeki yerini aldı.  Prodüktörlüğünü Ozan Çolakoğlu'nun süpervizörlüğünü ise Dizdar'ın bir önceki albümünde de başarılı işlere imza attığı sanatçı Ümit Sayın'ın gerçekleştirdiği "İlle de Sen"de aynı zaman da albüme adını veren şarkı dahil olmak üzere Ümit Sayın imzalı 7 şarkı yer aldı. 10 şarkılık albümde klipleri de yayınlanan Yok Yok ve Zehir Gibi hitlerin söz ve müzikleri ise Zeynep Dizdar'a ait.  "Bu albüm benim en büyük aşkım ve en güzel yolculuğum" diyen Zeynep Dizdar bir çok kurum ve kuruluşunun yaptığı müzik anketlerinde 2005-2006 yılının en çok dinlenen kadın pop sanatçısı adayları arasında yer aldı. Bu albümle birlikte zirvedeki yerini sağlamlaştıran Zeynep Dizdar halen müzik listelerinde ilk sıralardaki yerini korumakta.  Son olarak albümün başarılı slowları arasında yer alan "Yüreğimdeki Yağmurlar" a 4. klibini çeken Zeynep Dizdar bu arada 3. albümün startını verdi. 2007 Nisan ayı ortalarında yeni albümünü çıkartmayı planlayan Zeynep Dizdar zirvedeki yerini sağlamlaştıracak bir yapıma imza atmaya hazırlanıyor.
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  tvde ya da radyoda hangi şarkısına rastlarsam rastlayayım hep aynı şarkıyı söylüyormuş gibi gelen şarkıcı. bütün şarkıları birbirinin kopyası sanki.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş