1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Zeynep Değirmencioğlu Biyografisi

Konu, 'Sanatçılar ve Sporcular' kısmında Sosyete tarafından paylaşıldı.

 1. S

  Sosyete Yeni Üye

  Bir zamanların sevilen minik oyuncusu Zeynep Değirmencioğlu kimdir, hayatı ve filmleri hakkında bilgiler. Zeynep Değirmencioğlu Yeşilçam'ın en sevilen çocuk karakterlerinden biri olan Ayşecik olarak tanınmıştır.

  Zeynep Değirmencioğlu 1955 yılında İstanbul da doğdu.Beyazperdeye daha henüz iki yaşındayken Papatya filmiyle geçmiştir.

  Zeynep Değirmencioğlu Daha sonra Duvaklı Göl Fırtına gibi filmlerde, çocuk yıldızı olarak gözükmüştür. Ama esas ününü 1960 da Ayşecik filmiyle yaptı.Ayşecik Türk sinemasında bir çığır açtı. Bundan sonra kendi adından çok bu isimle anıldı.
  [​IMG]
  Zeynep Değirmencioğlu Çok bilmişlik iyilik yapma duygusu ile yoksulluğun bir araya gelmesinden oluşan tiplemesi, bu tür filmlerin tutulmasında başlıca neden oldu.Filmleri yurt içinde olduğu kadar, özellikle komşu ülkelerde de aynı ilgiyi gördü. Çeşitli kuruluşların armağanlarını kazanan Değirmencioğlu, senaryo yazarı Hamdi Değirmencioğlu nun kızıdır.

  [​IMG]
   
 2. N

  Nursultan Yeni Üye

  Zeynep Değirmencioğlu çocuk yaşta oyunculuğa başlamıştır
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş