1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Zemine Laminant Parke Nasıl Döşenir?

Konu, 'Dekorasyon' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Kışın soğuk olan yerlerde genellikle kullanan Laminat parke son yıllarda neredeyse ülke genelinde tüm zemin döşemelerinde tercih edilmekte.

  Temizliği kolay olan ve mekanı ferah gösteren bu malzemelere oldukça rağbet görmekte.

  Peki Laminant parke nasıl döşenir?

  Laminant parkenin uygulanacağı zemin öncelikle detaylı şekilde temizlenir ve zeminin pürüzsüz düzgün olup olmadığına bakılmalıdır. Bu tür döşemelerde zeminin düzgün olması çok önemlidir, parkenin en iyi şekilde yere oturması için bu işlem çok önemlidir. Döşenecek parkenin ne kadar olduğunu hesaplayıp ihtiyaca göre parkeyi almalısınız. İsteğe göre zemini conta macunu ile düzeltebilirsiniz bu şekilde düzgün bir zemine döşemiş olursunuz.
  [​IMG]

  Gelelim laminant parkelerin döşenmesinden önce bir iki gün oda sıcaklığında bekletilmesi iyi bir sonuç alacaklar için olmazsa olmazlar.


  Evinizde, ofisinizde uygulama yapılacak zemine bir kat naylon serilmesi gerekmekte.. Naylon üzerine şilte serilmesi gerekiyor.kapı kasaları ve pervazları parkelere göre kesilmelidir. Sırasıyla parkeler döşenmeli. Parke döşeme işi ustalık isteyen bir iş olduğundan işin ehline teslim edilmesi gerekirse bir kaç kere küçük alanda bu testleri yaparak geniş alanda uygulama yapabilirsiniz.
   

  Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş