1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Zayıflamak aynı zamanda güzelleşmek için bize kulak verin

Konu, 'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' kısmında Nehir tarafından paylaşıldı.

 1. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  Yaz ayları yaklaşırken kışın alınan fazla kilolardan kurtulmak, bölgesel incelme ve sıkılaşma her kadının hayallerini süslüyor. Spor salonlarına üye olup, zamansızlık yüzünden devam edemeyen ve bu uğurda çok para harcayan kadınlar, zayıflamak için bilinçsiz yapılan diyetlere başvuruyor.

  İstanbul’daki belli başlı güzellik merkezleri ve spor salonları da bu tür sorunları önlemek için güç birliği yaptı. Örneğin; Etiler’deki estetik ve güzellik merkezi M-Onep, yine Etiler’deki Mayadrom Sports Center’la el ele verdi. İki ünlü kuruluş, aynı kompleks içinde hem zayıflamak hem de güzelleşmek isteyenlere özel bir proje hazırladı.

  ŞOK DİYETLER İŞE YARAMAZ
  ‘Estetik ve Sağlık Kampı’ adı verilen bu uygulamada fitness, cilt bakımı ve zayıflama merkezleri bir arada hizmet veriyor. Diyetisyenler sizin neyi, ne kadar yemeniz gerektiğine karar veriyor. Egzersizlerde ise özel bir fitness programı çıkarılıyor ve uzman eğitmenler size eşlik ediyor.

  Şok diyetlerle ve bilinçsiz sporla metabolizma düzeninin kolayca bozulabildiğini söyleyen M-Onep Klinik Yöneticisi Burak Erol; “Kolayca kilo alıp verenlerde giderilmesi güç çatlak ve sarkma problemleriyle karşılaşıyoruz” diye konuşuyor. Bölgesel incelme isteyenlerin piyasadaki her cihaza yönelmemesi gerektiğini söyleyen Erol, “Piyasada kimi etkili kimi etkisiz, onlarca cihaz var. Her cihaz her vücut tipine uygun değil” diyor.

  Mayadrom Sports Center’da Gym& Cardio Şefi Taylan Özkan ise; fitness aletlerini kullanırken pek çok şeye dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayarak şunları söylüyor: “Fitness ekipmanlarıyla yapılan yanlış hareketler, sakatlanmalara bile neden olabilir. Bu tarz çalışmaların profesyonel bir eğitmenle ve kişiye özel olarak planlanması gerekiyor.

  Biz, M-Onep ile birlikte, tüm bu yan etkileri sıfırlayacağımız bir egzersizin doğru kombinasyonlarla nasıl bir mucize yaratacağını göstermek istiyoruz. Amacımız 8 haftada 8 kilo verdirmek... Hizmetler düzenli kullanılırsa, hem rahatça kilo verilebilir hem de kullanılan cihazlarla ciltte kilo verme sonrası oluşabilecek sarkmalar ve deformasyonlar önlenebilir.”

  DİĞER SEÇENEKLER DOZ DİYETLE FORMDA KALIN!
  İncelme ve sıkılaşma kampları arasında kendi geliştirdikleri doz diyet sistemi ile güzellik ve fitness birimlerini birleştiren ‘Ota Poliklinik’ de var. Ota Merkez Yöneticisi Uzman Dr. Tülay Türksoy Akvardar; iki ayda iki beden incelmenin, Türk kadınının yaz yaklaşırken en büyük arzusu olduğunu ancak bilinçsiz diyetler ve uzun seanslı programlardan sıkılarak vazgeçtiklerini belirtti.

  İKİ AYLIK SEANS
  Akvardar; iki ayda iki beden incelmenin özelikle 40 ve 42 bedenler üzerinde başarılı sonuçlar verdiğini; bu sonuca ulaşmak için fitness koçluğu, diyet programı ve selülitle ilgili bir kamp oluşturduklarını da sözlerine ekledi.

  BİLİNÇSİZ DİYET SAÇ DÖKER
  Dr. Birgül Altuntürk; yaz aylarına hazırlanan kadın ve erkeklerin bilinçsizce yaptıkları diyet ve spor sonrası, saç dökülmesi, ciltte gevşeme, sarkma ve çöküntülerle karşı karşıya kaldıklarını belirtti.

  İNDİRİM VAR
  Altuntürk estetik ve zayıflama koçluğu alanında hizmet verdiklerini söyledi. Diyetisyen kontrollerinin yanı sıra bölgesel incelme sistemlerinin, selülit tedavilerinin ve lazer epilasyon hizmetinin de aynı çatı altında sürekli doktor kontrolünde gerçekleştirildiğini belirtti. Altuntürk, zayıflamak isteyenlerin bir an evvel kampa girmeleri gerektiğini, bu dönemde güzellik merkezlerinin de kampanyada olduğunu söyledi.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Bu merkez kimdir necidir ? ne kadar güvenlidir Nehir?
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş