1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Zayıflama Çayları

Konu, 'Diyet Listeleri' kısmında denizfeneri tarafından paylaşıldı.

 1. d

  denizfeneri Yeni Üye

  Diyet yapanların metabolizmalarını hızlandırmak amacı ile zayıflama çayları kullandıkları bilinen bir gerçektir. Zayıflama çayları arasında yer alan yeşil çay kilo atımında sizlerin en büyük yardımcısı olacaktır.
  Zayıflamak Amacı İle İçebileceğiniz Çaylar Şunlardır:
  Yeşil Çay: Vücudunuzdaki fazla yağların yakımında kullanabileceğiniz yeşil çay vücudunuzdaki kilo atımında sizlere yardımcı olmaktadır. Günlük olarak 2 bardak yeşil çay içmeniz yeterli görülmektedir.; fazla içilmesi vücut için zararlı olabilmektedir. Yeşil çay hamile bayanlara tavsiye edilmemektedir.
  Zencefilli Çay: Diyet yaparken günde 2 bardak içebileceğiniz bu çay metabolizmayı hızlandırmaktadır. Yağlarınız bu çay sayesinde daha hızlı yakılmaktadır. Kolestrol, tansiyon hastaları ve hamile bayanların bu çayı kullanmaları sonucunda olumsuz etkilerle karşılaşma olasılıkları bulunmaktadır.
  Kekik Çayı: Kekik çayı vücuttaki yağ oranını dengeleyen bir çaydır. Bağırsakların düzgün çalışmasında önemli rolü bulunan kekik çayı vücuda yararlı olduğu gibi aynı zamanda fazla içildiği zaman yan etkileri vücudunuzun tepkisine göre farklılık oluşturabilmektedir. Bu nedenle günde 1 ya da 2 fincandan fazla tüketilmemesi önerilmektedir.
  Aktarlarda zayıflamanız amacı ile bazı bitki çayları satılmaktadır. Bu bitki çayları her bünyede farklı etkiler oluşturduğu için bilinçsiz bir şekilde tüketilmemesine dikkat edilmelidir. Bu çayların aynı zamanda bağırsak tembelliğine de sebep olduğu söylenmektedir. Bu nedenle bunun yerine zayıflatıcı etkisi bulunan çayları limon ile tüketmek daha doğru olacaktır. Limon tansiyonu düşürücü etkiye sahiptir. Tansiyon hastalarının limonu çay içerken fazla kullanmamasına dikkat edilmelidir. Limon yağ yakıcı özelliği sayesinde sizlerin kilo vermenize yardımcı rol oynamaktadır. Aynı zamanda içtiğiniz bu zayıflama çaylarına tarçın ilave etmeniz sonucunda da yağ yakımınızı hızlandırabilirsiniz. Kilo vermek isteyenler zayıflama çaylarını günde ortalama 3- 5 fincan arası tüketerek uzun süreli kullanımlar neticesinde gelişme kaydedebilirler.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Her şeyin fazlasının zararlı olduğunu bir kez daha anlamış durumdayız.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş