1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yüzümü Çizer Misin Oyunu?

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

 1. Hayal Gemisi

  Hayal Gemisi Yeni Üye

  Sınıf tahtasına gözleri, ağzı, burnu ve kulakları olan büyük bir yüz resmi çizilir. Öğrenciler bu tahtayı rahatça görebilecekleri bir şekilde oturur. Öğrencilerle birlikte yüzümüzdeki organlar teker teker söylenir ve her söylenen organ resimden silinir. Öğretmen “Gördünüz mü yüzümüz bomboş kaldı, haydi bir oyun oynayalım ve bu yüzümüzdeki eksik kalan organları tamamlayalım.”’ der ve isteyen öğrencileri teker teker tahtaya alarak resmi tamamlatır. Ardından ‘ama siz bunu çok kolay yaptınız... Biraz zorlaştırmak istiyorum. Kimler gözü kapalıyken suratımızı tamamlamak ister?’ diye sorarak öğrencilerin isteklerini kontrol eder. Öncelikle öğretmen gözlerini bir eşarpla kapatarak suratı tamamlamaya çalışır (Kasıtlı olarak organlar farklı yerlere yapılır, komik çizilir.). Çizim bitince öğretmen gözlerini açar ve çocuklarla birlikte ortaya çıkan resim hakkında konuşur. Daha sonra istekli çocuklar ile gözler kapatılarak etkinlik sürdürülür. Oyun bitiminde her öğrenciye boş resim kâğıdı verilerek karşısında oturan arkadaşının yüzünü çizmesi istenir. Biten resimlere çizenin ve çizilenin adı yazılarak resimler panoya asılır.


  (Tahtaya bir hayvan çizilerek kulağı ya da kuyruğu çizilmeye çalışılır. Körebe oynanabilir. Vücudumuz ile ilgili interaktif etkinlikler uygulanabilir.)
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
Benzer Konularımız
 1. Nehir
  Yanıtlar:
  2
  Okunma:
  14.067

Sayfayı Paylaş