1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yüzmek Zayıflatır Mı?

Konu, 'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' kısmında elnur tarafından paylaşıldı.

 1. elnur

  elnur Yeni Üye

  Havuz ya da deniz suyunun insanların vücut ısısından soğuk olduğu bilinen bir gerçektir. Soğuk su kilo kaybetmede büyük etkendir. Kilo verme eylemi kişiden kişiye değişmekle beraber yüzmek hızlı kalori yakımına sebep olduğu için zayıflatıcı etkisi ile tercih edilen bir spordur. Yüzerek zayıflamak istiyorsanız sizler için farklı yüzme stilleri ve yakılan kalori miktarlarını vererek dilediğiniz yüzme tekniği ile zayıflayabileceğiniz gerçeği ile yüzleşmenize yardımcı olmaya çalışacağım.

  10 dk boyunca

  *Kurbağalama tekniği ile 60 kalori

  *Sırtüstü yüzerek 80 kalori

  *Serbest yüzme stili 100 kalori

  Yapılan araştırmalar asıl olarak kurbağalama tekniğinin çok etkili olduğu gerçeğini ortaya çıkarmıştır. Kurbağalama tekniği ile 10 dk boyunca yüzmeniz durumunda 150 kaloriye kadar kalori yakma ihtimaliniz bulunmaktadır. Bu da sizin hızlı hareket etme ve enerji yakma kapasitenize bağlı olarak artış- azalış gösterebilmektedir.

  avatars_denizkizi-yuzme-kulubu3_29.10.2014_11_59_59.jpg

  Tüm yüzme tekniklerinden yararlanarak 100 metre yüzmeyi deneyip ardından vereceğiniz 10 saniyelik mola ile 200 -300 metrelik yüzmeye kadar varan yüzme sporunuza devam edebilirsiniz.
   
  Goksel bunu beğendi.
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş