1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yüz Tiplerine Göre Saç Modelleri Nasıl Olmalıdır?

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında Kutup Yıldızı tarafından paylaşıldı.

 1. K

  Kutup Yıldızı Yeni Üye

  Saç kestirmek istiyorsanız ve kafanızda güzel bir fikir varsa mutlaka yüz tipinize uygun bir saç modeli tercihinde bulunmanız gerekmektedir. Bir bayanın güzel görünmesi için saçlarına büyük özen göstermesi gerekir. Bu nedenle saçını kestirmek için isteyen kişi mutlaka yüz tipine en uygun saç model tercihinde bulunmak için harekete geçmelidir.


  Saç modellerine göre saç seçimleri için birkaç ipucu:


  *Yüzünüzün yuvarlaklığı çok hoşunuza gitmiyorsa mutlaka saçınızın volümünü yüksek tutacak model tercihinde bulunmalısınız. Böylece saçınızın görünümünü daha ön plana alarak yüzünüzün yuvarlaklığını ortadan kaldırabilirsiniz.


  *Kare yüz tipine en uygun kesim modeli kare saç kesim modelidir. Kare yüzünüz varsa ve yuvarlak bir kesim tercih ederseniz yüzünüzdeki ifadeyi biraz olsun yumuşatabilirsiniz.
  *Baklava yüz tipiniz var ise uzun, kahküllü, kısa, düz ya da dalgalı her türlü saç modeli tercihinde bulunabilirsiniz.


  *Dikdörtgen bir yüz tipiniz varsa biraz daha kısa yüz görünümü için çene kemiğinizi geçmeyecek kesim tercihlerinde bulunmanız gerekmektedir. Enine dikdörtgen yüzünüz varsa şakak kemiklerinizin ön plana çıkmasını istemiyorsanız uzun saç modelleri tercihinde bulunmalısınız. Dikdörtgen yüz tipi bulunanlar yine dikdörtgen kesim modelleri ile daha ince yüz görünümleri elde edebilirler.


  * Üçgen yüz tipi genel itibari ile negatif enerji hissedebileceğiniz bir yüz tipi olarak bilinmektedir. Ensede saçın azaldığı şakak kemiklerinden üst bölgelere doğru saç volümünün arttığı model tercihinde bulunarak pozitif enerji kazanabileceğiniz bir yüz tipi elde edebilirsiniz. Ters üçgen yüz tipine sahip iseniz daha modern kesim modelleri tercihleriniz arasında yer alabilir. Bu yüz modeli ile enerjik bir yüz tipi elde etmek istiyorsanız ense ve yanlarda kısa kesim uygulamaları ile birlikte saç tepelerinde hacimli görünüm kazanabileceğiniz model tercihlerinde bulunabilirsiniz.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Mutlaka dikkat edilmesi gereken bir husus, yüzüne göre saç kesimi sizi güzel gösterecektir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş