1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yüz Temizliğinde Yapılan Yanlışlar

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında Bal Arısı tarafından paylaşıldı.

 1. B

  Bal Arısı Yeni Üye

  Yüz temizliği herkes için son derece önemlidir. Yüz temizliğinde yaptığınız yanlışlardan dolayı cildinizin daha kuru ve yağlı olmasına neden olabilirsiniz. Cilt tipinizin tam zıttı bir ürün kullanımınız ile cildinizin daha yağlı ya da daha kuru olmasına neden olabilirsiniz. Çok yumuşak ya da tam tersi ürün kullnımlarınız cildinizde irite neden olmaktadır.Bu da sağlıksız bir cilde sahip olmanın sonuçları arasındadır.

  Cildinizi sık yıkadığınız zaman fazla yağlanmasına neden olursunuz. Uzmanlar bile yüzün günde en az iki kere yıkanması gerektiğini bildirmektedirler. Makyaj yapan kişilerin geceleri yatmadan önce ciltlerini losyon yardımı ile temizlemeleri gerektiğini söylemektedirler.

  Cildinizi sıcak su ile yıkama alışkanlığınız varsa bunu mutlaka rafa kaldırmalısınız. Çünkü bu alışkanlık cilt tipinizi bozmaktadır. Sebum denilen ciltte bulunan madde sıcak suyla temasa geçtiğinde cildin yağlanmasına neden olmaktadır.

  Peeling yapma alışkanlığınızı da haftada en az iki kere gerçekleştirmelisiniz. Sabun ile yüzünüzü yıkama alışkanlığınız varsa iyi durulamalısınız; aksi taktirde yüzünüzün gözeneklerine çok fazla kimyasal madde dolabilmektedir.

  Cildiniz için aldığınız ürünlerde kimyasallar, renklendirici ve koku verici gibi katkı maddelerin bulunduğunu unutmamalı tercihinizi ona göre gerçekleştirmelisiniz. Çünkü nazik ciltlerde bu ürün kullanımı ile tahriş meydana gelebilmektedir.

  Son olarak da yüzünüzü kurulama işlemlerinizde havluyu yavaş bir şekilde yüzünüze temas ettirerek kurulama işleminizi gerçekleştirmelisiniz. Aksi taktirde cildinizin esnekliğine zarar verebilirsiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş