1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yüz Şekline Göre Saç Kesim Modelleri Hangileridir?

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında Yalnız Kalpler tarafından paylaşıldı.

 1. Y

  Yalnız Kalpler Misafir

  Saç biçiminizden sıkıldıysanız saçınızı kestirerek yüz şeklinie en uygun saç biçimini elde edebilirsiniz.

  Yuvarlak bir yüzünüz varsa yüzünüzün hatlarına doğru saçınızı kestirerek daha ince bir yüze kavuşabilirsiniz. Aynı zamanda elde ettiğiniz bu değişiklikle kendinizi daha iyi hissedebileceksiniz.

  Kare bir yüzünüz varsa yüzünüzü biraz yumuşatmak için yüzünüzde yuvarlak kesim modellerinden yararlanabilirsiniz ya da kahkül kesimi ile değişiklik yaratabilirsiniz.

  Dikdörtgen bir yüzünüz varsa ( boyuna ) çene kemiğinizi belle etmeyecek kesim modelleri kaçınılmaz tercihleriniz olmalıdır. Bu yüz modelinde şakak kemiğini örtecek kesimlerle en dengeli saç modelini elde edebilirsiniz.

  Dikdörtgen bir yüzünüz varsa ( enine ) yüzünüzü uzatacak uzun saç modellerinden yararlanmak vereceğiniz en doğru karar olacaktır.

  Üçgen yüzünüz varsa enseden saçınızı azaltabileceğiniz modellerden yararlanmanız önerilmektedir. Şakak kemiğinden saç tepesine doğru saçınıza hacim katan saç modellerini denemeye ne dersiniz?
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş