1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yüz Şekline Göre Burun Şekilleri Nasıl Olur

Konu, 'Kulak Burun Boğaz Tedavisi' kısmında doktor tarafından paylaşıldı.

 1. d

  doktor Yeni Üye

  Yüz Şekline Göre Burun Şekilleri Nasıl Olmalı?

  Yüzüme göre uygun burun şekli nasıl olur diye araştırıken uzmanların şu açıklamalarını okudum ve sizlerle paylaşmak istedim lütfen dikkatlice okumanızı öneriyorum.

  Uzmanlar yaptıkları açıklamalarda İdeal bir burun yoktur, ancak bir yüze en uygun olan bir burun şekli vardır diyorlar.Eskiden her hastaya aynı standart burun yapılmaya çalışılırdı. Ancak artık uzmanlar, bu tür ameliyatlardan uzak durmaya çalışıyor. Burun şeklini belirlerken kişinin anatomik özelliklerini, yüz şeklini, karakterini, cinsiyetini, yaşını, mesleğini göz önüne alarak burun ameliyatları yapılıyor. Uzmanlar erkek hastalarda hiçbir zaman kadınsı bir burun yapmamaya çalışıyorlar.

  Tam aksine hafif bir kemer bırakmaya, burunu biraz uzun ve geniş tutmaya, erkeksi özelliklerini vurgulamaya çalışıyorlar. Kadınlarda ise kemikli sert bir yüzü olan bir hastaya küçük, kalkık bir burun yapmıyorlar; ancak minyon, yuvarlak yüzlü bir kadında daha farklı davranıyorlar.Bu görünüş açısından oldukça önem taşıyor ve bu ayrıntıya uzmanlar çok dikkat ediyorlar.

  Estetik ameliyatların amacı kişilerin genetik ve ırksal özelliklerini silmek değil, o ırkın ya da ailenin güzel bir üyesine dönüştürmek olması gerektiğini savunuyorlar.Özellikle Burun, yüzde en önemli organlar arasında yer alıyor. Burun operasyonları genel olarak dünyada en çok tercih edilen plastik cerrahi listesinde ilk sıralarda yer alıyor.

  [​IMG]

  İdeal, kişiden kişiye, toplumdan topluma değişen bir kavramdır.Dünyada yaklaşık yedi milyar kişi varsa yedi milyar birbirinden farklı burun var ve yedi milyar farklı güzellik tanımı var. Çünkü ideal ve güzellik anlayışı herkeste birbirinden farklıdır.
   
 2. S

  Sadem Yeni Üye

  Rabbim herkese özel burunu zaten yaratmıştır.
   
 3. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Sanirim yuzumle burnum birbirine gayet uyumlu :p
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş