1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

“Yürüyüş yaparak günde kaç kalori yakılır?”

Konu, 'Her şeyin Başı Sağlık' kısmında Kutup Yıldızı tarafından paylaşıldı.

 1. K

  Kutup Yıldızı Yeni Üye

  Bu soru için sadece kalori bilgisini vermek yerine sizlerle bir çok faydasını da paylaşacağım. Yürüyerek sadece kalori yakmış olmayız. Vücudun sağlıklı ve formda olmasını; bunun yanı sıra farkında olmadan sağlığımızı koruyarak bir takım hastalıkların önüne geçmiş oluruz. Yürümenin faydalarını, hayatınızda ne gibi değişiklikler yarattığını bilmelisiniz. Öncelikli olarak merak ettiğiniz ve yanıtını aradığınız “yürüyüş yaparak kaç kalori yakılır?” sorusuna cevap olarak 20 dakika düzenli yürüme ile 72 kalori yaktığınızı söyleyebilirim.

  Yürümenin Faydaları Nelerdir?

  Düzenli olarak günde 30 dakika yürüyüş yapan kişilerde yapılan incelemeler sonucunda elde edilen 10 önemli bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz.
  · Yürümek beyin için faydalıdır.
  · Yürüyüş yapmak vücutta oluşabilecek kanser risklerini %47 oranında azaltır.
  · Yürümek insanları dinç tutar. Vücudunuz erken yaşta çökmez. Kireçlenme, kas güçsüzlükleri gibi sorunlardan kurtulmuş olursunuz.
  · Yürüyüş yaparak kalçalarınızı ve baldırlarınızı eritebilirsiniz.
  · Kadınlarda meme kanseri riskini %20 oranında azaltır.
  · Yürümek depresyon ihtimalini azaltır.
  · Yürümek menapoz dönemindeki bayanların tüm vücuttaki kemik kitlesinin daha az yürüyenlere göre yüksek olduğu bilinmektedir Bu bayanlarda bacaklardan kemik kaybı daha yavaştır.
  · Yürüyüş yapmak bayanların ve erkeklerin kalplerini güçlendirir.
  · Yürümek tip 2 şeker hastalığının da gelişme riskini azaltır.
  · Eğer bu bilgileri okuduysanız yürüyerek kaç kalori yakılır cevabından çok daha önemli bilgileri öğrenmiş oldunuz. Yürümenin Faydalarını Facebook, Mail gibi paylaşım araçları ile sevdiklerinize gönderip bilinçlendirelim.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş