1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yürüyerek Zayıflamak Mümkün mü?

Konu, 'Yaşam ve Sağlık Bilgi Bankası' kısmında Kutup Yıldızı tarafından paylaşıldı.

 1. K

  Kutup Yıldızı Yeni Üye

  Sevgili hanımlar her gün yürüyüş yapmanın zayıflama üzerinde çok etkili olduğunu biliyor musunuz? Yürümenin zayıflamaya olan olumlu etkisi inanılmaz. Düşük tempoda ya da yüksek tempoda, önce azar azar ama alıştıktan sonra gayet uzun mesafelerde yürüdüğünüzü göreceksiniz. Yeter ki hareket etmeye başlayın. Yürümek kesinlikle zayıflatıyor. Hiç diyet yapmasanız bile her gün düzenli yürüdüğünüz taktirde yavaş yavaş inceldiğinizi fark edeceksiniz.

  Yüksek hızda, tempolu yürümek en güzel yürüme biçimi olarak bilinmektedir. Hızlı adımlarla yürüdüğümüzde daha çabuk ısınıp daha çok enerji harcarsınız. Bu da yaktığınız yağın oranını artırıcı rol oynamaktadır.

  İlk günlerde o kadar tempolu yürüyemeye bilirsiniz ancak zamanla nefesiniz düzeleceği için siz de hızlı yürümeye başlayacaksınız. Ve göreceksiniz ki hızla kilo vereceksiniz.
  Yürümek psikolojik açısından da bizi olumlu etkiliyor. Açılıyoruz. Stresten arınıyoruz ve çok daha sağlıklı oluyoruz.

  Önce yarım saat yürüyün. Sonra zamanla günlük yürüyüşünüzü 1,5 saate tamamlamaya çalışın. İnanın alışacaksınız ve bir daha yürümekten vazgeçemeyeceksiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş