1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yurtdışından Gelen Telefona Yeni Kayıt Sistemi

Konu, 'Cep Dünyası' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Yurtdışından alınan telefon nasıl kayıt edilecek ? , İnternetten İmei Kayıt İşlemi ,
  Yurt dışından gelen cep telefonlarına yeni imei kayıt sistemi  YURT DIŞINDAN ALINAN CEP TELEFONLARINA İNTERNETTEN KAYIT SİSTEMİ GELİYOR


  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, akıllı telefonların ortaya çıkması ile yurt dışından getirilen cep telefonlarında yaşanan artış sebebiyle, bu telefonların kayıt işlemlerinin artık internet ortamından yapılabileceği müjdesini verdi.


  [​IMG]

  Yurt dışından telefon getirenlerin, öncelikle 100 liralık harç bedelini vergi dairelerine ya da Maliye Bakanlığınca belirlenen bankalara yatırmaları gerekiyor. Harçların yatırılmasının ardından e-Devlet Kapısı üzerinden BTK'nın internet sitesine girilerek 'IMEI Kayıt Başvurusu' yapılacak. Talep edilen bilgilerin sisteme girilmesi ile kayıt işlemi tamamlanacak. Son aşama olarak Emniyet Genel Müdürlüğü sistemleri üzerinden pasaport kontrolü yapılarak IMEI kayıt işlemi tamamlanacak.
   
 2. E

  Elif Dilara Yeni Üye

  Yurt dışından gelen telefon kayıt edilmeli ki çalışabilsin
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş