1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yunanistanın Yeni Başbakanı KİM ?

Konu, 'Haberler' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Yunanistanın Yeni Başbakanı KİM Oldu ? ,
  Yunanistanın Yeni Başbakanı KİM Olacak ? ,
  Lukas Papadimos Başbakan Oldu mu? ,

  Yunanistan'da geçiş hükümetinin bugün açıklanması bekleniyor. Geçici hükümete Lukas Papadimos'un başbakan olacağı belirtiliyordu. Ancak iktidardaki PASOK partisine yakın kaynaklar başbakan adayı olarak yeni bir ismi ortaya attı.

  Ntv'nin haberine göre, Uluslararası haber ajansı Reuters'a açıklama yapan PASOK'a yakın bir kaynak, geçici hükümetin başbakanının Avrupa Birliği Adalet Divanı Başkanı Vasilios Skouris'in olabileceğini söyledi. Aynı kaynak, Maliye Bakanı Evangelos Venizelos'un yeni hükümette koltuğunu koruyacağını da belirtti.
  Yunanistan'da dün Başbakan Yorgo Papandreu'nun istifasının ardından yeni geçiş hükümetinin başbakanının Lukas Papadimos olacağı ilan edilmişti. Papadimos, Avrupa Merkez Bankası başkan yardımcılığı görevinde bulunmuştu.
  YUNANİSTAN'A KEMAL DERVİŞ MODELİ
  Yunanistan'ı ekonomik krizden "Kemal Derviş modeli"nin kurtaracağı iddia edilmişti. 2001 krizinde Kemal Derviş, Dünya Bankası'ndaki görevinden ayrılarak Türkiye'de ekonominin patronu olmuştu. Atina'da da geçici hükümetin başbakanının Uluslararası Para Fonu'nda çalışan Panagiotis Roumeliotis olacağı belirtiliyordu. Ancak Başbakan Papandreu ve ana muhalefet lideri Samaras, Avrupa Merkez Bankası eski başkan yardımcısı Papadimos üzerinde anlaşmaya vardı açıklaması yapılmıştı.

   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Yunanistanı kimse bu bataktan kurtaramaz.. Çekecekler iflas bayragını güvensiz bir ülke olarak yollarına devam edecekler.
   
 3. E

  Esram Yeni Üye

  Batan bir devleti bataktan kurtarmak mümkünmü kimse başkan olmak istemez bence
   
 4. F

  Fıstık Yeni Üye

  Battı balık yan gider ama yunanista'nın yan gidecek hali de yok
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş