1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yunan Mitolojisinde Kratos

Konu, 'Her Telden' kısmında Ruhsar tarafından paylaşıldı.

 1. R

  Ruhsar Yeni Üye

  Yunan Mitolojisi Kratos Kimdir?
  Yunan Mitolojisi Kratos Hakkında Bilgi
  Kratos Yunan Mitolojisi

  Yunan mitolojisinde, Kratos dayanıklılık ve gücün tecessümüdür.Zeus'un oğlu; Savaş tanrısıdır.

  Barbarlara girdiği savaşta ölmek üzere olan Kratos'un hayatı Ares'le yaptığı anlaşma yüzünden değişmiştir.
  Anlaşmaya göre Ares'in dediği her şeyi yapması gerekir ve bu sayede her yeri yakıp yıkarken karısı ve kızını öldürür.
  Böylece Aresten intikam almak için yemin eder. Kratos rahatlamak için bir süre Ege denizinde dolaşır sonraki zamanlarda bazı yaratıklar ona saldırır ve böylece Hydray'la savaşır. Sonra Atina'ya giderken

  Athena ona Ares'i öldürmesini söyler böylece özgür kalabilecektir. Pandora'nın kutusunu açar ve güçlenir.

  Böylece Aresi öldürür. Athena ona bütün günahlarının silindiğini ama kabuslarına çare bulmayacağını söyler bunun üzerine Kratos yönünü Ege denizine bakan kayalıklara çevirir.Kendisini aşağı bırakır ama ölmez.Çünkü tanrılar ona borçludur.Athena onu tüy gibi karaya bırakır.

  Kratos savaş tanrısı olur.Kratos 20 yıl Olympus'a hizmet eder. Bir süre sonra kendi halkı bir savaş açar ve ondan yardım isterler. Athena onu her ne kadar uyarsada Kratos dinlemez ve her yeri yakıp yıkar. Zeus Kratos'un güçlerini elinden alır ve başına bir dert salar ve ona Olimpos'un kılıcını gönderir. Kılıcı almak için güçlerini feda eder. Yaratığı yok etse bile çok hasar alır ve Zeus'a karşı geldiği için Zeus onu öldürür.

  Bu şekilde Gaia ile tanışır. Gaia ona Zeus'a ulaşabilmesi için kaderin kız kardeşlerine gitmesini fakat ölümün kollarını yok etmesini söyler.Kratos ölümün kollarını kaosun bıçaklarıyla yok eder.Kratos kızkardeşleri aramaya gittiğinde Perseus bir sınavı geçmektedir. Perseus ile Kratos savaşırlar ve kratos perseusu öldürür.Kratos kaderinde sadece onun karşıya geçmesi yazılı olan İcarus'u görür.İcarus

  Kratos'u uyarır.Sadece kendisinin kaderinde karşıya gemek olduğunu söyler.Kratos ile İcarus savaşır.Kratos İcarus'un kanatlarını kopararak alır.Kaderin kız kardeşlerine uçar.Kratos kaderin kızkardeşlerini öldürür ve Zeusla savaşına döner.

  Zeus tam ölecekken Athena Kratosu engeller. Kratos kılıcı Zeusa saplayacakken Athena kendini feda eder.Kratos Gaia ile Olympus a tırmanır. Poseidon ile savaşır.Poseidonu acımasızca gözlerini oyarak öldürür.Zeus u bulurlar,Zeus şimşekten bir mızrak yaratır ve onu Gaia nın eline atar. Kratos ve Gaia aşağıya düşerler.
  Gaia, Kratosu yüz üstü bırakır ve kratos yeraltı dünyasına düşer.Aşağıda yaratıklar onun gücünü alırlar. Kratos Hadesi aramaya başlar ve onu bulup öldürür. Yolculuğuna devam eder ve Helios ile savaşır. onun kafasını koparır ve karanlıkta yol bulabilmek için kullanır.Kratos heliosun kafasını kopardıktan sonra birçok yaratıktan ve canavarlardan çabuk kaçabilmek için zeus'un oğlu ve 12 olymposlunun habercisi Hermes'i yapalamaya çalışır.Sonunda Hermes yorulur ve Kratos Hermes'in ayaklarını keser ve kanatlı botlarını alır.Bu botlar sayesinde artık eski hızından katkat hızlı gidebilmektedir. Pandora kendisini kurtarmasını ister Kratos tan, ama Kratos onu kurtarmaz. Sonra kutunun açılmasının tek anahtarının Pandora olduğunu anlar ve onu kurtarır. Pandora kutunun açılması için kendisini feda eder. Kutuyu açan kratos kutuda hiç bir şey olmadığını fark eder.Kratos düşünceleri arasında kaybolur.

  Pandora umudun alevleriyle Kratosu kutuya götürür.Kratos gücü kutudan alır.Zeusla savaşa girer.Kratos zeusu güçle öldürür.Dünya harabeye döner.Athena ortaya çıkar ve insanların kendi mesajını dinlemeye hazır olduğunu söyler.Kratos dünyanın harabeye döndüğünü söyler mesajının ne kadar iyi olduğunu söyler.Athena gücü Kratostan geri ister ve Kratos ona borçlu olmadığını söyler ve blade of olympusu kendine saplar ve umut bütün
  Dünyaya yayılır. Athena kılıcı Kratostan çıkarıp onu ölüme terk eder.

  Alıntıdır
   
 2. N

  Nida Yeni Üye

  Kratos Yunan Mitolojisinde savaş tanrısıdır.
   
 3. R

  Ruhsar Yeni Üye

  Kratos denince akla direk Savaş geliyor
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş