1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yumurta Metabolizmayı Hızlandırıyor?

Konu, 'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' kısmında hayal perisi tarafından paylaşıldı.

 1. h

  hayal perisi Yeni Üye

  Ne kadar diyet yaparsam yapayım kilo veremiyorum mu diyorsunuz? Peki, sizi tok tutacak gıda maddesi tercihiniz ile diyetinizde metabolizmanızı hızlandıracak tüketimleriniz ile istediğiniz sağlıklı yaşamı bir an önce kazandırabilirsiniz.

  Yumurta tüketimi ile başlayacağınız bir günde güne daha tok başlayarak uzun süre tok kalacağınız için diyet yaparken daha çabuk kilo verebilirsiniz. Kahvaltıda omlet, menemen ya da haşlanmış yumurta ile yapacağınız güzel bir kahvaltı sayesinde güne çok tok başlayabileceksiniz. Aynı zamanda metabolizmanızı hızlandırmak istiyorsanız yumurta tüketiminden asla vazgeçmemelisiniz.

  Peki, etsiz kilo vermenin de hayal olduğunu biliyor muydunuz? Et ve türevlerinden gün içinde mutlaka bir öğün tüketmeniz gerekmektedir. Sürekli et tüketimi iyi değildir. Süt ve türevlerinden günde 2 bardak tüketmeniz de sizler için sağlıklı ürün tüketimleri kategorisinde yer alan gıda tüketimlerinde bulunmanızın yanı sıra metabolizmanızı hızlandıracaktır. Her öğün mutlaka protein tüketiminde bulunmalı ve sebze yemeklerinizin yanında yoğurt tüketerek metabolizmanızı hızlandıracak gıda tüketimini asla ihmal etmemelisiniz.

  Yeşil çay tüketimini günde 2- 3 fincana kadar gerçekleştirmeniz durumunda metabolizmanızın hızlanmasını sağlayabilirsiniz. Spor yapıyorsanız da spordan yaklaşın 30- 45 dakika öncesine kadar koyu bir kahve tüketimini mutlaka gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Baharat tüketimi de metabolizmayı hızlandırmaktadır; fakat nasıl olsa fazla baharat tüketiyorum diye asla fazla yemek yemeliyim düşüncesi içine girmemelisiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş