1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yükselen Burçlar Hakkında Hikayeler

Konu, 'Günlük Burçlar' kısmında akasya tarafından paylaşıldı.

 1. a

  akasya Yeni Üye

  Yükselen burçlar hakkında hikayeler
  Yükselen burç hikayeleri
  Yükselen burç hikayelerine örnekler

  Yükselen burcumuz erken yaşlardan edindiğimiz çevresel etkilerle yakından ilgilidir


  Çoğumuz yükselen burcumuzu biliriz ancak onun ne anlama geldiği konusunda farkındalığımız zayıftır. Doğduğumuz anda, doğu ufkunda yükselen burç hayatımızın rotasını çizer. Bu burcun özellikleri, anlattıkları ve içerdiği semboller doğum anından itibaren çevremizle ilişkimizi anlatır. Yükselen burç adeta başlangıç noktasıdır. En dikkat çekici yanı ise, bu burcun getirdiği özelliklerin büyük kısmını içine doğduğumuz ailenin atmosferi aracılığı ile alırız. Bir bakıma yükselen burcumuz daha doğum anında, çok erken yaşlardan itibaren yakın çevremizdeki olayları, kişileri, koşulları nasıl okuduğumuzu, nasıl algıladığımızı anlatırlar. Erken yaşlardan edinilen bu önemli varsayımlar ve koşullanmalar getirdiği sonuçlar tüm hayatımız boyunca peşimizi bırakmaz, zira bu burç hayata bakış açımızın ana eksenini oluşturur.


  Bir örnek verecek olursak, yükselen burcu Başak olan birisinin erken çocukluk yaşlarında çevresinde onu daha ılımlı, becerikli, akılcı olmaya iten nedenler olabilir. Muhtemelen ailesi maddi konularda kanaatkar ve dikkatli olmaya, ekonomi yapmaya gayret ediyor ve bu nedenle de çocuk daha erken yaşlardan itibaren elindekileri çarçur etmeden, daha verimli kullanmaya özendiriliyor olabilir. Küçük yaşlarda edindiğimiz bu koşullanmalar çok önemlidir. Zira bu koşullanmalar çerçevesinde hayata bakış açımızı, kim olduğumuzu tanımlamaya başlar ve aynı zaman bizi bize yansıtan ikili ilişkilerimizin içeriğini, ne aradığımızı geliştirmeye başlayabiliriz. Yükselen burcu Başak olan bir kişinin erken çocukluk döneminde ekonomik nedenlerle bir işe yarayacak, kendisine beceri kazandıracak bir ustalık kazanması duygusu ileri yaşlarda onu daha dikkatli, ince eleyen, kendini işi ve becerisi ile tanımlayan bir kişi olmaya götürür.

  Örneğin Başak tan bir öncesi Aslan ın hikayesi ise bambaşkadır. Yükseleni Aslan olan bir çocuğun çevresinde onu özendiren, hatta şımartan ve özgüven aşılayan koşullar dikkat çekebilir. Belki baba güçlü bir karakterdir (babanın durumu ancak haritadaki diğer faktörleri inceleyerek görebiliriz) ve çocuğa ileriki hayatında kariyerinde ortaya koyabileceği kararlılığı ve yaşam enerjisini daha kolay aktarabiliyordur. Bu destekleyen, çocuğu oyun oynamaya, hayattan zevk almaya yönelten şartlandırmalar, ebeveynlerden gelen mesajlar çocuğun daha dışa dönük, kendini önemseyen, keyfine düşkün bir kimlik geliştirmesine yol açar. Bir bakıma yükseleni Aslan olan birisi daha güneşli, aydınlık ve neşeli bir atmosfer içerisinde gelişerek, hayatı boyunca buna benzer bir karakter sergilemekte kolaylık kazanmaktadır. Tersine yükseleni Oğlak olan bir çocuk ise daha çok erken yaşlarda onu sorumluluk almaya yönelten kısıtlamalarla, kimi zaman engellerle ya da aile çevresinde otorite ve disiplin vurgulan kişilerle karşılaşır. Özellikle ailedeki yaşlı figürler, dedeler ya da amcalar çocuğun koşullanmasında etkin hale gelerek, onu daha ciddi, yaşından bile olgun bir kişilik geliştirmeye iter.
   
 2. i

  irem Yeni Üye

  Yükselen Alçalan burçmu olur çok saçma geliyor bana :)
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş