1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yüksek Tansiyon İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Öncelikle belirtmek istediğim konu Yüksek tansiyonun ciddi bir hastalık olduğudur. Kesinlikle üstünde durulması ve her zaman bu hastalıkla yaşadığınızı aklınızdan çıkartmamanız gerekmektedir. Yüksek tansiyon hastası iseniz doktorunuzla olan iletişimiz çok olmalıdır.Devamlı kontrollerden geçmek yüksek tansiyon hastalığınızın durumu hakkında bolca bilgi sahibi olmanız çok önemlidir.

  Yüksek tansiyon için doktorunuzun uyguladığı tedaviye yardımcı olabilecek bir yardımcı tedavi yöntemide bitkisel tedavi seçenekleridir. Bu seçenekler hakkında bilgi sahibi olarak bu konuları doktorunuzada danışarak sizin için uygun olup olmadığının kararını ondan alabilirsiniz. Unutmayın yüksek tansiyon çok ciddi bir hastalıktır ve kendi fikirlerinizle ilaç yada bitkisel tedavi kesinlikle denemeyin. Doktorunuz sizin için en doğru tedavi şeklini uygulatacaktır.

  Yüksek Tansiyona İyi Gelen Doğal Tedavi Seçenekleri

  1-Zeytin Yaprağı Extraktı: Zeytin yaprağı özünün aynı zamanda kan basıncını düşürmeye yardımcı olduğu yapılan bilimsel çalışmalarda da gösterilmiştir. Önerilen başlangıç dozu 500 mg dır. Antifungal ve antibakteriyel özellikleri olan doğal bir antioksidandır.

  2-Magnezyum; Kan basıncını uygun seviyelere indirmeye yardımı dokunan bitkisel tedavi şekillerinden birisidir.Birden çok farklı magnezyum vardır. Eğer migren sorununuz var ise,treonat formu,enerji düşüklüğünüz var ise,malat formu sizin için uygun olabilir.Günlük 400-600 mg arası alınması önerilir.Magnezyum bazı insanlarda ishale neden olabilir.

  3-Çam Kabuğu Extraktı: Ayrıca çam kabuğu ekstresi adlandırılan bu madde, kan basıncı azaltmanın yanı sıra yüksek kolesterol tedavisinde yardımcı olabilir.Günlük 150 mg tüketilen 66 hastanın katıldığı bir çalışmada,Pycnogenol kullanan hastaların bel çevresi,kolesterol,trigliserid düzeylerinde iyileşme ve kan basıncı düzeylerinde azalma vardı.Pycnogenol özellikle metabolik sendrom göstergeleri üzerinde iyileştirici etkiye sahiptir.Bilindiği gibi,metabolik sendrom ile yüksek tansiyon arasında direkt bir bağlantı vardır.Günlük 200-250 mg. alınması önerilir.

  4-Sarımsak: Bu mucize bitkinin faydaları saymakla bitmiyor!Antibakteriyel,antioksidan özelliklerinin yanında,sarımsak kan inceltici etkiye de sahiptir. Sarımsak aynı zamanda yüksek tansiyonu kontrol altına almak için de sık başvurulan yardımcı tedavilerdendir.

  Sosyal nedenlerden dolayı çiğ sarımsak yiyemiyorsanız,sarımsak kapsülleri kullanabilirsiniz.Önerilen doz;250 mg.ile başlayıp,yavaş yavaş artırarak, günlük 500 mg. seviyesine kadar gelebilirsiniz.

  5-Düzenli yürüyüş: Tansiyon sorununuz var ise, eminiz doktorunuz her gün 15-20 dakika kendinizi fazla yormadan yürüyüş yapmanızı önermiştir...Düzenli yürüyüşün kan basıncını düşürmeye yardımcı olduğu,bunun yanı sıra stresi kontrol altında tutmada önemli bir yeri olduğu yapılan çalışmalarda kanıtlanmıştır.
   
 2. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Yuksek tansiyon etrafimdaki bazi insanlarin ve saniyorum ulke genelinde bircok insanimizin yasadigi bir hastalik. Ama kimse evdeyken bu hastaligi gidermek icin pek birsey yapmiyor gibi, sadece kötu hissedildiginde doktora gidiliyor. Halbuki evde yapilacak ve beslenme konusunda da dikkat edilecek yerler var konuda belirtildigi gibi.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş