1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yol Ayrımı Romanın Konusu Nedir

Konu, 'Televizyon' kısmında Mevsim tarafından paylaşıldı.

 1. M

  Mevsim Yeni Üye

  Yol Ayrımı Romanı ve Dizisinde İşlenen Konu Nedir

  Kemal Tahir’in aynı adlı ünlü eserinden uyarlanan Yol Ayrımı dizisi Pana Film’in yaptığı diziyi ünlü yazar Alev Alatlı uyarlıyor. Dizide; Ahmet Uğurlu, Engin Altan Düzyatan, Dolunay Soysert, İlker Kızmaz, İbrahim Kendirci ve Kerem Alışık başrolleri paylaşıyor.

  Kemal Tahir’in ölümsüz eseri Yol Ayrımı romanını dizi haline getiriyor.


  [​IMG]

  Yol Ayrımı Romanın Kısa Özeti

  Kâmil Bey de Anadolu’da serbesttir artık. Türkiye’yi kuşatan bir serbest’lik rüzgarı esmeye başlar zamanla. Bu serbestlik, değişen ya da değişmiş gibi görünen insanların maskelerini birer birer düşürürken, İstanbul´da hayat giderek zorlaşır.

  Kamil Bey, yıllardır özlemini duyduğu biricik kızı Ayşeye kavuşmaya çalışırken, Kurtuluş Savaşı’nda yüz binlerce insanın kanıyla kurtulan vatan, artık demokrasi mücadelesi vermektedir. Serbest Fırka’nın kuruluşu, Darülfünun’da meydana gelen ayaklanmalar, İstanbul sokakları ve tarihin derinliğinde kalan ayrıntılar.

  Yol Ayrımı, savaştan zaferle çıkmış bir milletin demokrasi yolunda attığı bebek adımlarının izdüşümlerini aktarıyor okura.
   
 2. a

  abrek Yeni Üye

  izleyip yorumu öyle yapım......
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş