1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yılbaşı Bileti Almak Haram mı?

Konu, 'Sosyal Konular' kısmında Netice tarafından paylaşıldı.

 1. Netice

  Netice Yeni Üye

  Her yıl tekrarlanan aslında cevabını bileti alanlarında bildiği "Milli Piyangodan yılbaşı bileti almak Diyanete göre Dinen Haram mı?" sorusu bu günlerde ALO FETVA hattında sürekli olarak trend olan sorular haline geldi.
  Piyango Bileti.jpg
  Geçtiğimiz günlerde Diyanetin Alo Fetva hattını arayan bir vatandaşın bu konu ile ilgili sorusunu cevaplayan Diyanet İşleri Başkanlığını bünyesinden görev yapan fetva uzmanları, Loto, Toto, İddia, Yılbaşı çekilişlerinin dinimizce kesin bir şekilde haram kılındığına dair fetva verdiler.Buna göre Yılbaşında veya diğer günlerde piyango bileti almak da caiz değildir. Kuran-ı Kerimde genel çerçeve olarak bunların hepsi "Loto, Toto, İddia, Yılbaşı çekilişi " kumar hükmü kapsamına girer açıklamasında bulunarak Piyango'nun Milli olmasının harama engel olmadığını ve Piyango biletinden kazanılan paranın haram olduğu hükmü çıkmıştır.
   
 2. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Iddaa tur seylerin haram oldugunu biliyordum ancak yilbasi bileti ile ilgili bilmiyordum. Oyun tur seylerden gelen para haramdir dinimizde.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş