1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yılanların Öcü Kitabının Özeti

Konu, 'Kitap Köşesi' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Yılanların Öcü kitap özetini kısaca aktaracak olursak, bu müstesna kitap Fakir Baykurt'un ödül almış bir kitabıdır. Kitap yıllar önce bir köyde geçen toprak kavgasını konu almaktadır.

  Bayram köyün yağız ve cesaretli delikanlısıdır. Güçlü kuvvetli ve dürüst özelliği ile köyde saygı duyulur. Yıllarını köyde geçirmiş bir avuç toprağıyla yaşam savaşı vermekte olan Bayram, bir gün köydeki arkadaşı Haceli, Bayramın evinin önünde bulunan boş araziyi alıp oraya ev yapmak istemektedir. Bayram buna şiddet ile karşı çıkar. Köyün Muhtarı ise Haceli'nin bir dediğini iki etmez araları çok iyidir. Haceli, Bayram'ın evinin önündeki boş arsayı almak için her türlü yola başvurur. Bayram'ı dövdürtmek de bu yollardan birisidir. Bayram feci şekilde dövülerek sakat bırakılır. Annesi duruma çok üzülür ve çok kızgındır. Köye kaymakamın geleceğini duyunca oğlunu da alarak kaymakamın yolunu keser ve olayları birer birer anlatır.

  Kaymakam köye geldiğinde köydekilere ters davranır ve Haceli'nin Bayramın evinin önüne ev yapmasını engeller.Olaylar hem Bayramı hem annesini oldukça üzer. Annesi bir takım olaylardan sonra aklını kaybeder.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş