1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yılan Yağının Saça Faydaları

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında denizkızı tarafından paylaşıldı.

 1. denizkızı

  denizkızı Yeni Üye

  Yılan yağının saç bakımında kullanıldığı birçok kişinin bildiği bir gerçektir. Yılan yağı kullanımı ile içeriği omega 3 bakımından zengin bir ürün kullanımı gerçekleştirmiş olacaksınız. Çin su yılanları omega 3 bakımından zengin olduklarından yılan yağı yapımında bu yılanlar tercih edilmektedir.

  Yılan yağı faydaları:

  *Ağrı kesici özelliği ile bilinen yılan yağı tıbbın farklı alanlarında da kullanılmaktadır.

  *Yılan yağının ciltteki yağ ile yer değiştirebilme özelliğinin bulunması aşırı kuru cilt tipinde olanların ciltlerinde nemlendirme sağlayabilmesine imkan tanımıştır.

  *Lupus hastalığı gibi birçok deri hastalığının iyileştirilmesinde kullanılmaktadır.

  *Yılan yağının çeşitli hayvan yağları ile karıştırılıp saça uygulanması sonunda saçta kellik sorununa çözüm oluşturduğu kanıtlanmış gerçekler arasındadır. Yılan yağı içinde yer alan epa asidi kaybolan saçların yeniden çıkmasına yardımcı olmaktadır.
  yilan_yagi_dokulme_onleyici1.jpg
  *Saçta kepeklenme ve kırıklanma gibi saç sorunlarının önüne geçmek istiyorsanız yılan yağı kullanımı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca saçlarınızı nemlendirme fırsatını da yakalayabilirsiniz.

  *Yılan yağını saç diplerinize sürüp yarım saat bekletin. Ardından saçlarınızı şampuanlayın. Düzenli kullanım gerçekleştirmeniz durumunda dökülen saçlarınızın yeniden çıktığını fark edebilecek; mevsimsel dökülme sorununuza çözüm bulabileceksiniz.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Orijinal olarak bulursanız işe yarar, ancak yılan yağı adında ne olduğu belli olmayan ürünlerin çokluğu düşündürmekte.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş