1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yeşil Yoğurdun Faydaları

Konu, 'Diğer Sağlık Alanları' kısmında semira tarafından paylaşıldı.

 1. s

  semira Yeni Üye

  Yeşil Yoğurt Nedir
  Yeşil Yoğurdun Yararları
  Yeşil çaylı yoğurt
  Kansere karşı yeşil yoğurt

  [​IMG]

  Yoğurtta kıvam sorunu hakkında yapılan bir çalışmada sağlıklı yaşam iksiri bulundu. Antioksidan deposu yeşil çayın yoğurtla birleşimi ‘Devrimsel ürün’ olarak tanımladı

  Hacettepe Üniversitesi Gıda Araştırma Merkezi (HÜGAM)tebliğde yapılan değişiklik nedeniyle tartışmalı hale gelen ‘’Türk tipi yoğurttaki kıvam sorununun’’, Türkiye’de yine üretimi bol olan yeşil çay ile çözülebileceğini belirledi. Bilim adamlarının ‘’yeşil yoğurt’’ adını verdiği yoğurttan yiyen tüketici, kanser önleyici etkisi ortaya konulmuş olan antioksidan da almış olacak. HÜGAM Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Kemal Erdem, merkezde yürüttükleri araştırma sonucunda, yeşil çayın bileşimindeki flavanoidlerin süt proteinlerinin birbiriyle bağlanmasını sağladığını ortaya koyduklarını bildirdi. Flavanoidlerin sağlık üzerindeki kabul edilen antioksidan, antikanserojen vb. olumlu etkilerinin yanı sıra süt ürünlerinde yapısal bozuklukların önüne geçilmesinde de yararlanılabileceğini belirlediklerini açıklayan Prof. Dr. Erdem, ‘’Flavanoidler, proteinler arasındaki bağlantıyı artırıp, bağlar oluşturarak su tutma kapasiteni artırıyor. Böylece yoğurdun daha koyu kıvamlı hale gelmesini sağlıyor. Tat konusu ise tüketiciye kalmış’’ dedi.
   
 2. i

  irem Yeni Üye

  Kanserden korunalım yeterki yeşil yoğurt yenmeyecek bir besin değilki
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş