1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yeşil Taşlı Hürrem Yüzüğü

Konu, 'Aksesuar ve Takı Modası' kısmında Mavi tarafından paylaşıldı.

 1. M

  Mavi Sağlık Ekibi

  Hürrem Sultan'ın Yüzüğü yeşil taşlı, Hürrem yüzüğü satış rekoru kırıyor..Muhteşem Yüzyıl Hürrem Sultan'ın yüzüğü 1 milyondan fazla sattı. Zümrüt yüzük hız kesmeden satışına devam ediyor.
  [​IMG]
  Mücevher İhracatçıları Birliği Meryem Uzerli'nin Muhteşem Yüzyıl Dizisinde Hürrem Sultan'ı rolüyle kullandığı yüzüğün 1 milyon adetten fazla sattığını bildirdi.
  Çağdaş Yorum İle Geleneksel Türk Mücevheri konseptiyle düzenlenen 4. Mücevher Tasarım Yarışmasının başvuruların başladığını duyurdu. Basında çıkan haberlere göre; sektör mensupları, bağımsız tasarımcılar ve tasarım öğrencilerine açık olan yarışmanın birincisi 10 bin lira para ödülü kazanacak ve birliğin konuğu olarak dünya mücevher sektörünün önde gelen organizasyonlarından olan İtalya Vicenza Mücevher Fuarı'nı ziyaret edecek.

  Finale kalan eserlerden oluşacak koleksiyon 22 Mart 2012 tarihinde Mücevher Fuarı sırasında düzenlenecek bir defile ve ödül töreni ile kamuoyuna tanıtılacak.

  [​IMG]

  Mücevher İhracatçıları Birliği Başkanı Ayhan Güner, Muhteşem Yüzyıl dizisinde Hürrem Sultanın kullandığı yüzüğün 1 milyon adetten fazla sattığını belirterek, şu açıklamalarda bulundu;

  ''Osmanlı Saray kültüründeki elmaslı takıların Türkiye'de yapılan yeni üretimleri dünya mücevher pazarında ciddi bir yere sahip olma potansiyeli taşıyor.
  Türk mücevher ve giysi modasına duyulan hayranlık nedeniyle Ortadoğu pazarı mücevher ihracatı için çok büyük bir potansiyele sahip. Bu nedenle zengin mücevher kültürümüzü çağdaş bir yorum ile dünyaya tanıtmak amacıyla bu yıl düzenlediğimiz yarışmanın konseptini Çağdaş Yorum İle Geleneksel Türk Mücevheri olarak belirledik.

  Osmanlı mücevher kültürünün çağdaş yorumları, iç ve dış pazarlarda ürünlerimizin tasarım gücüyle var olmasına katkıda bulunacak.

  Ülkemizde mücevher ihracat hacminin yıllık yaklaşık 1,2 milyar dolar civarında bulunduğunu belirten Güner, sektörün yıl yüzde 30'luk büyüme kaydettiğini de belirtti.


  Hürrem Sultan Yüzükleri  [​IMG][​IMG]

  [​IMG][​IMG]

  [​IMG][​IMG]

  [​IMG][​IMG]
   
 2. E

  Esram Yeni Üye

  Hürrem Yüzüğü çok sattı her yer Hürrem yüzükleriyle dolu
   
 3. F

  Fıstık Yeni Üye

  Bir sevemedim bu Hürrem yüzüğünü
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş