1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yeşil Mercimek Zayıflatıyor Mu?

Konu, 'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' kısmında denizkızı tarafından paylaşıldı.

 1. denizkızı

  denizkızı Yeni Üye

  Uzmanlar yeşil mercimeğe birçok lifli besin maddesinde olduğu gibi zayıflatan mucize diyorlar. İyi bir protein kaynağı olan yeşil mercimek metabolizma hızımızı az miktarda arttırmaktadır. Kısacası yeşil mercimeğe bitkisel karbonhidrat kaynağı da diyebiliriz. Vücuda kaliteli şeker verir; vücuda alınan kalori miktarını gün geçtikçe azaltır.

  Salatalarınıza ilave edeceğiniz iki yemek kaşığı yeşil mercimek vücudunuzun halsizliğini giderir; yorgunluğunuzu üzerinizden alır. İyi bir lif kaynağıdır. Mideye indiği zaman şişer ve uzun süre tok kalmanıza yardımcı olur. Bağırsak hareketlerinizi arttırıp boşaltım sisteminizi iyileştirici rol oynayan yeşil mercimek zayıflamanızı kolaylaştırır.
  cc0d1ee7ba21491d_636x350.jpg
  Potasyum bakımından zengin olan bu kurubaklagil aynı zamanda iyi bir demir kaynağıdır. Tansiyonu düşürüp dengeler. Kolestrol içeriği sıfırdır; bu nedenle yüksek kolestrolü olanların tüketmesi, uzmanlarca tavsiye edilmektedir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş