1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yenidoğan İçin Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Konu, 'Bebeğin Gelişimi ve Hastalıkları' kısmında hayal perisi tarafından paylaşıldı.

 1. h

  hayal perisi Yeni Üye

  Yeni anneler ve anne adayları en çok bebeğe kıyafet seçiminde dikkat etmektedirler. Bebeğe hangi kumaş türünde, hangi modelde kıyafet seçmelisiniz? Bebek kıyafetleri nasıl yıkanır? Bebek kıyafetleri nasıl korunmalı gibi sorularla kafanız meşgul olmaktadır? Peki, yenidoğan için nasıl kıyafet almalısınız hiç düşündünüz mü? Şimdi sizlere yenidoğan için kıyafet seçiminiz ile ilgili bilgi aktarımında bulunmaya çalışacağım.

  Yenidoğan kıyafetleri neye göre seçilmelidir?

  *Yenidoğan giysileri seçilirken kıyafetlerin rahat ve fonksiyonel olmasına dikkat edilmelidir. Dikkat edilecek ilk nokta bebeğin doğacağı mevsim ve iklim koşullarıdır.

  *Giydirilmesi- çıkarılması rahat olan; düğme yerine çıtçıt bulunan kıyafet tercihinde bulunmalısınız. Çocuğunuzun bezini değiştirirken rahat kullanılabilecek kıyafet tercihinde bulunmanız gerekmektedir. Bebeğiniz yatarken onu rahatsız edecek vücuduna batacak aksesuarları bulunmayan kıyafet tercihinde bulunmanız gerekmektedir.

  *Bebekler hızlı büyüyeceği için yenidoğan kıyafetleri olabildiğince az alınmalıdır.

  *Doğal iplikten, pamuklu kumaşlardan yapılmış bebek kıyafeti seçiminde bulunmalısınız. Sentetik kumaştan tasarlanmış bebek kıyafetleri asla tercih edilmemelidir. Bebek kıyafetlerinin yıkama talimatlarına dikkat edilmelidir.

  *Bebek kıyafetlerinin yaka kısımları bebeğe zarar vermeyecek şekilde geniş olan bebek kıyafeti almaya dikkat edilmelidir. Göğüs ya da sırt bölgesinde çıt çıtı bulunan bebek kıyafeti tercihinde bulunulmamalıdır.

  *Tüylü, saçaklı kıyafet seçiminde bulunulmamalıdır.

  *Penyeden yapılmış kıyafet seçiminde bulunmanız durumunda kıyafetleri daha sık yıkayabilirsiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş