1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yenidoğan bebeğin çok uyuması normalmi?

Konu, 'Anne ve Çocuk Sağlığı' kısmında annebaba tarafından paylaşıldı.

 1. a

  annebaba Yeni Üye

  Küçük Bebekler Neden Çok Uyur
  Bebekler Ne Kadar Uyur
  Yeni Doğan Bebekler Neden Çok Uyurlar

  Yenidoğan bebeğin çok uyuması normalmi?

  Yenidoğan bebeklerin beslenme dışında gün boyu uyumaları normaldir. 6-8 kere beslendikleri ve her beslenme süresinin yarım saati bulduğu düşünülürse 4-5 saat eder ki bu aslında yenidoğan bebekler yukarıda da verildiği üzere günde yaklaşık 18 saat civarı eder.

  Yani çok uyumaları normaldir. Ancak bebek sürekli olarak hiç uyanmadan 8 saatten fazla uyursa bebeği kontrol etmek doğru olacaktır. Uykusu hafiftir. Uyurken yüzünde ve vücudunda sık olarak kendiliğinden olan hareketler gözlenir. Büyüdükçe uyanık kaldığı zamanlar uzar. Her bebeğin yapısı farklıdır. Bazı bebekler fazla, bazıları ise daha az uyurlar.

  [​IMG]

  Bebeklerin Uykusu
  1 haftalık 18 saat1 aylık 17 saat2 aylık 16-16,5 saat3 aylık 15-16 saat4 aylık 15,5 saat5 aylık 15 saat6 aylık 14-15 saat9 aylık 13-14 saat12 aylık 12-14 saat18 aylık 12-13 saat
   
 2. p

  pepe Yeni Üye

  Yeni doğan bebek tabi ki uyuyacak uyuyacak ki büyüyecek
   
 3. M

  Misafir Misafir

  fazla uydugu zaman genelde yenidoğan sarılığı denir uyandırmak ıcın poposunu ıslak mendille silmek gerekir. not deneyimli baba :)
   
 4. Şaban

  Şaban Yeni Üye

  uyumak her türlü iyidir
   
 5. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Yeni dogan bebeklerin cok fazla uyumasi normaldir buyumeleri ve gelisimleri icin yas buyudukce o uyku dönemi normale dönuyor diye biliyorum.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş