1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yeni Türkiye Cumhuriyeti "Tc" Kimlik Kart Özellikleri

Konu, '24 Saat' kısmında şekercan tarafından paylaşıldı.

 1. şekercan

  şekercan Yeni Üye

  Yeni Nufus cüzdanının özellikleri
  T.C Kimlik Kart Nasıl Alınır?
  T.C vatandaşlık kartı ,Yeni TC Kimlik uygulaması ne zaman başlayacak?

  [​IMG]
  ''Akıllı kart'' ya da ''elektronik özellikli yeni TC Kimlik Kartı'', temel olarak nüfus cüzdanı olmakla birlikte, internet üzerinden hizmet veren kamu ve kuruluşlar tarafından ''elektronik kimlik doğrulama'' amacıyla da kullanılacak. Kart, bu amaca ulaşabilmek için, en son teknoloji kullanılarak ve uluslararası standartlara uygun olarak geliştirildi.
  Kartın en temel özelliğini ise taklit edilememesi ve tahrip ya da tahrif edildiğinde değişikliğin tespit edilmesine imkan veren güvenlik özelliklerine sahip olması oluşturuyor.
  SGK da karttan, özellikle sağlık hizmetleri ve ilaç temini işlemlerinde yararlanacak. Bu işlemler, hastane ve eczanelere konulacak kart okuyucularda kimlik doğrulaması yapılarak gerçekleştirilecek.
  Kartın denemeleri için Bolu pilot bölge seçildi. Bolu'daki uygulama için doktor, eczacı ve aile hekimleriyle eğitimler yapıldı. 1 Ekim 2008 itibariyle de test çalışmalarının ardından vatandaşlara kartları verildi ve sistem işletilmeye başlandı.

  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Emin Zararsız, akıllı kartın pilot il seçilen Bolu daki uygulamasının bitmek üzere olduğunu belirterek, kart kullanımının gelecek yıl diğer illere yaygılaştırılacak hale geldiğini bildirdi.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Tüm uygulamaların bir kartda olması uygun olacaktır. Hatta kredi kartlarını bile baglayacaklar.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş