1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yeni TL simgesi Bilgisayarda nasıl kullanılır ?

Konu, 'Bilgi Deposu' kısmında abrek tarafından paylaşıldı.

 1. a

  abrek Yeni Üye

  Yeni TL simgesi klavyede nasıl kullanılır ?
  Yeni TL simgesi Bilgisayarda nasıl kullanılır ?

  [​IMG]

  Yeni TL simgesi klavyede kullanmak için Yapmamız gerekenleri sıralarsak TCMB sitesine girş yapıyoruz.Merkez Bankası’nın resmi sitesine giriş yaptıktan sonra ana sayfanın hemen sağ kenarında ”TL Simge” linki göreceksiniz.O linke tıkladıktan sonra sizi TL Simgesi’nin jpeg formatına , teknik özelliklerine ve TL simgesini bilgisayar ortamında kullanmanızı sağlayacak olan programa götürecek olan üç ayrı link göreceksiniz. En alttaki “TL Simgesini içeren yazı tipini bilgisayarınıza kurmak için tıklayınız” linkine tıklayın.
  Yeni açılacak olan sayfada tüm işletim sistemleri yani Windows, MacOS, Pardus, Debian Linux, RedHat Linux gibi seçenekler göreceksiniz.Bu işletim sistemlerinden size uygun olanı seçip ”exe” dosyasını çalıştırmanız yeterlidir.Bu ”exe” yi seçerken sistem size klavyenizden hangi işlemleri yapabiliyorsunuz diye yanda açıklamalarını gösterecektir.
  Örneğin Windows için yapılan kurulum, işletim sisteminizin program dosyaları alanına “TCMB” isimli bir klasör yaratıyor. Bu klasörde, başlangıç menünüzde bir kısayolu da bulunmakta olan “TLSimgeKisayol.exe” programı yer alıyor.

  Bu programı çalıştırıp herhangi bir metin düzenleyicide, “AbakuTLSymSans” yazı tipini seçtiğiniz taktirde AltGr+T ve Ctrl+Alt+T tuş kombinasyonları ile TL simgesini kullanabiliyorsunuz.
  Programı kapatmak için, sistem menüsü alanından TL simgesini sağ tıklayarak “Çıkış” seçeneğini seçmeniz yeterli oluyor.  alıntı netten
   
 2. E

  Elma Yeni Üye

  Yeni TL simgesine alışmak kolay olmayacak sanırım
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş