1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yeni Oyuncaklarımız; Çoraptan Tırtıl Yapıyoruz

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

 1. Hayal Gemisi

  Hayal Gemisi Yeni Üye

  Serbest Zaman- Türkçe:


  Öğrenciler güler yüzle karşılanır.Evden getirdikleri oyuncaklarla serbest olarak köşelerde oynamalarına fırsat verilir.Çocuklar oyuncakları masaya getirerek düzenli bir şekilde yerleştirmeleri için yönlendirilir.Öğrencilerin kendi oyuncaklarını arkadaşları ile tanıştırmaları ve arkadaşları arasında, isteyenlerden biri ile oyuncak değiştirme yapabileceği belirtilir.Arkadaşlarına emanet olarak verdikleri oyuncakların nasıl kullanılmasını istedikleri sorulur.

  Sınıftaki öğrencilerle beraber oyuncak oynama kuralları tespit edilir. (Yere atmamak, birbirlerine vurmamak ve fırlatmamak oyuncakları çarpıştırmamak, aldığımız yere koymak vb.) Aldığı oyuncak ile oynama isteği geçen çocuklar oyuncağı masadaki yerine bırakarak oradaki başka oyuncaklarla değiştirebilir.


  Sanat:


  Öğretmen öğrencilere şeker yiyen çocuk, annesine sarılan çocuk, salıncakta sallanan çocuk, pasta yiyen çocuk, arkadaşları ile oynayan çocuk vb. resimler gösterir. Resimleri gösterirken “Ayşe şeker yerken mutlu oluyor. Ali annesine sarılırken mutlu oluyor. Bizler de oyuncaklarımızla oynarken, faaliyet yaparken mutlu oluyoruz. Şimdi oynarken mutlu olacağımız bir oyuncak yapalım.” diyerek masalara elyaf, ip, düğme vb. malzemeler koyar. Öğrencilerden evden getirdikleri çorapları masalara koymalarını ister. Sonra çocuklarla birlikte çoraplara elyaf doldurarak ağzını bağlar. Çocuklara çoraptan nasıl tırtıl yapabileceklerini sorar.

  Çocuklardan alınan cevaplara göre öğretmenin de yönlendirmesi ile tırtıl oluşturulur.

  Aşağıda verdiğim örneklere göz atıp sınıfta kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

  1240474f491df162ced.jpg SANY1202.jpg
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş