1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yeni Ehliyet Alacaklara Müjde!

Konu, 'Haberler' kısmında Yalnız Kalpler tarafından paylaşıldı.

 1. Y

  Yalnız Kalpler Misafir

  Yeni Ehliyet Alacaklara Sertifika Müjdesi
  Yeni ehliyet alacaklar artık "ASBİS" adı verilen araç ve sürücü belgesi işlemlerinin online ortamda yapılması ile sürücü sertifikalarını artık Türkiye'de herhangi bir ilden alabilecekler. Daha önceki uygulamada vatandaşlar sürücü sertifikaları ile gittikleri sürücü kursunun bulunduğu ilçedeki emniyet müdürlüğüne müracaat ederek ehliyetlerini alabiliyorlardı. Bu uygulama ile uzun kuyruklar oluşmaktaydı.

  Yeni ehliyetler alacaklar için ise yeni çıkan bildiriye göre artık randevu almak için günlerce beklemek ya da uzun kuyruklarda beklemek zorunda kalma gibi bir durum ile karşılaşmayacaksınız. Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre "ASBIS" adı verilen araç ve sürücü belgesi işlemlerinin online ortamda yapılmasını sağlayan proje ile artık sürücüler sertifikalarını istedikleri ilçe yada il emniyet müdürlüğünden alabilecekler. Yani artık İstanbul'dan sürücü sertifikası alan bir kişi isterse Ankara'dan ehliyetini alabilme imkanını değerlendirebilecektir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş