1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yeni Doğan Bebekler İçin Biberon Seçimi

Konu, 'Anne ve Çocuk Sağlığı' kısmında GuL tarafından paylaşıldı.

 1. GuL

  GuL Yeni Üye

  _

  Yeni Doğan bebek biberonları ,
  yeni doğan bebek için nasıl biberon kullanmak gerekir ? ,
  yeni doğan bebek biberon seçimi nasıl olmalı ? ,
  Yeni Doğan Bebek İçin Hangi Biberon Alınır ? ,

  Bebeğinizi herhangi bir nedenden dolayı ya da zamanı geldiği için biberonla beslemeye başlayacaksanız. Biberonla beslemenin bazı avantajları vardır: Bebeğinizi besleme isini sizin dışınızda birileri de yapabilir. ayrıca, Bebeğinizin her öğünde ne kadar süt ya da mama aldığını anlayabilirsiniz.

  Biberonla beslemenin en önemli dezavantajı ise bebeğinizde mide rahatsızlıklarına ya da ishale neden olan bakterilere karşı aşırı derecede titiz ve dikkatli olma zorunluluğudur.

  Piyasada cam ve plastik olmak üzere 2 çeşit biberon bulunmaktadır. Cam biberonlar özellikle anne sütünü saklayan annelere daha sağlıklı olduğundan ilk planda önerilmektedir. Cam biberonların temizlenmesi (ilk 1 yıl sürekli kaynatıldığı düşünüldüğünde) daha kolaydır. Kolay deforme olmaz; ancak ilerleyen aylarda Bebeğinizin eline verdiğiniz zaman tehlikeli olabilmektedir. Kırılma ihtimali, cam biberonun tek olumsuz yönüdür. bu nedenle ilk aylarda bebeğinizi cam biberonla beslemelisiniz.

  Plastik biberonlar, polikarbonat ve polietilen olmak üzere 2 ayrı maddeden üretilirler. Bunlardan, polikarbonat ise su anda en çok tutulan biberon çeşididir. 2 ayrı maddeden üretilmekte ve her geçen gün hem daha sağlıklı hem de daha dayanıklı olması için çalışmalar yapılmaktadır. Plastik biberonlar kolay kırılmazlar ama zamanla deforme olabilirler, özellikle sıcak etkisiyle renkleri değişir.

  Bebeğiniz biberonuyla kendisi besleniyorsa polikarbonat biberonları tercih edebilirsiniz.

  Biberon emziği olarak da anne göğüs ucuna uygun olarak üretilen biberon emzikleri vardır. Bunları tercih edebilirsiniz.
   
  1 kişi bunu beğendi.
 2. B

  Bengü Yeni Üye

  Biberon seçimi bebekler için oldukça önem arz ediyor
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş