1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yeni Doğan Bebek Nasıl Yıkanır?

Konu, 'Anne ve Çocuk Sağlığı' kısmında Bal Arısı tarafından paylaşıldı.

 1. B

  Bal Arısı Yeni Üye

  Yeni doğan bebek yıkanma hazırlığı içine girerken önce bebeğin başını tutmalı; kolunuzu bebeğin boynunun altına yerleştirmelisiniz. Boyun altından bebeği kavramalısınız. Diğer elinizle poposundan destekleyerek kucağınıza alıp bebek küvetine yerleştirmelisiniz. Bu esnada gözlerinizi ondan ayırmamalısınız. Göz temasınızın onda bıraktığı güven ile bebeğiniz susacaktır. Yavaşça akan suyun altına bebeği tutmalı ya da su dolu küvete yavaş yavaş bebeğinizi bırakarak onu suya alıştırmalısınız.

  Çocuk ilk etapta şaşırsa da zaman içinde suya alışacaktır. Elinizle bebeğinizin üzerine su atarak bebeğinizin sudan zevk almasını sağlayabilirsiniz.İki elinizle başını suya doğru çevirip bebeğinizi suda yüzdürmeye başlamalısınız. Bu durum bebeğin çok hoşuna gidecektir.

  Bebeğinizin huzursuzsa veya çok ağlıyorsa onu bu şekilde rahatlatabilirsiniz. Bebeğinizi akşamları bu şekilde yıkayıp rahat uykuya dalmasını sağlayabilirsiniz. Her gün sabunla yıkamanıza gerek yoktur. Sadece su ile de bebekler rahatlamaktadırlar. Bebeğinizi yıkarken sakin olun ki o da panik olup korkmasın.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş