1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yeni Anne Adaylarına Bebek Bakım Tüyoları

Konu, 'Gebelik' kısmında hayal perisi tarafından paylaşıldı.

 1. h

  hayal perisi Yeni Üye

  Yeni anne olacaklar her ne kadar bebek bakımı ile ilgili birçok şey okusa da kimi zaman deneyimli annelerin bakım önerilerine ihtiyaç duyarlar. Siz de bebek bakımı ile ilgili önerilere ihtiyaç duyuyorsanız aşağıya eklediğim maddelere şöyle bir göz atmalısınız.

  *Çevreye kulak tıkayın. Bebek emzirme ile ilgili olarak etrafınızda size çok fikir veren olur. Ama emzirme konusunda bile bilgili birinden fikir aldıktan sonra etrafınızdan duyduklarınıza kulak tıkamanız gerekmektedir.

  *Bebeğinizin tırnaklarını kesmek için kırkının çıkmasını beklemeyin. İlk doğduğu zaman tırnakları uzun olan bebeklerde olabilmektedir. Bu nedenle bebeklerinizin tırnaklarını sık kontrol etmeli; yüzünü çizmemesi için eldiven giydirmelisiniz.

  *Sütüm bebeğime yetmez diye düşünmeyin. Her annenin sütü bebeğine yeter. Sütü yetmeyen anne yoktur. Bu nedenle bebeğinizi mutsuz edecek etmenleri etrafınızdan uzaklaştırmalı; bebeğinizi emzirmeye devam etmelisiniz.
  *Sık banyo yaptırmak yeni doğan bebeklerde iyidir. Bebek banyo sayesinde hem kolay büyür hem de rahat uyur.

  * Çocuklar çevreye uyum sürecinde kolik ağlama belirtileri göstermektedirler. Kimi ağlamalar ise kolik değildir. Bu nedenle bebeğinizde kolik ağlama belirtisi olmayan sürekli ağlama durumları varsa mutlaka bir uzmana danışmanız gerekmektedir.

  *Bebeğinizi kucaklamaktan vazgeçmeyin. Bebeğinizin özgüveni yüksek biri olması açısından onu sık sık kucaklamayı ertelemeyin. Ağladığı zaman size ihtiyaç duyduğu her an onu kucağınıza almayı ihmal etmeyin.

  *Bebeğiniz yürümeye başlayana kadar ona ayakkabı almayın. Paranızı saklayın ve yürümeye başladığında ona ayakkabı alın.

  *Yalancı meme annelerin kurtarıcısı olmasına rağmen bebek bunu kullanırken ağız, dudak ve damak hareketi olarak anne memesini emerken farklı kavrama hareketinde bulunduğu için anne memesini emerken adaptasyon sorunu ile karşılaşır. Bu nedenle ilk 3 ay yalancı meme vermemeye özen göstermelisiniz.

  *Bebeğiniz uyumadığı zaman klasik müzikten yararlanmaya ne dersiniz? Bebeğiniz klasik ve yumuşak müzikten hoşlanacak ve sakinleşecektir.

  *Bebeğinizin biberonlarını sterilize etmek için eski usul tencerede su kaynatmaktan vazgeçmelisiniz. Tencere yerine bulaşık makinesine koyduğunuz ıvır zıvırlarla deterjansız olarak yüksek ısıda bulaşık makinenizi çalıştırabilirsiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş