1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yazın Hasta Olmamak İçin Neler Yapmalıyız?

Konu, 'Her şeyin Başı Sağlık' kısmında Masal Perisi tarafından paylaşıldı.

 1. Masal Perisi

  Masal Perisi Yeni Üye

  Özellikle yaz dönemlerinde sıcak bizi yanıltır ve kimi zaman hasta olduğumuz zamanlar olur. Yaz dönemlerindeki hastalıklarımız kış dönemlerinden farklılık göstermektedir. İşte hastalıkların sebepleri:

  Aşırı terleme: Çok terlendiği zaman elbiseleriniz ıslanır. Eğer üzeriniz ıslak ıslak uzun süre kalırsanız soğuk algınlığına yakalanabilme riskiniz artar. Bu urum oluşumunun önüne geçmek için ya üstünüzü değiştirin; ya da teri emici havlu ya da değişik malzemeyi sırtınıza koyun.

  Güneşin en dik geldiği saatlerde dışarıda gezmeniz durumunda güneş çarpması ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu duruma yakalandığınızda ateş yükselmesi, halsizlik, baş ağrısı ve mide bulantısı durumları oluşabilir.

  Güneşin kavurucu sıcağından kavrulup klimanın altında serinleyim diye direk klimanın karşısına oturursanız işte o zaman hasta olmamanız olası değildir.

  Çok terli iken ya da hararet bastı beni deyip soğuk içecek içerseniz de hastalanma olasılığınız yüksektir.
   
 2. Sabır

  Sabır Admin Yetkili Kişi

  Bol bol meyve tüketiyorum ve su içiyorum yaz güzel geçiyor.
   
 3. Murat

  Murat Yönetici

  Hastalıklar mevsimlerin geçisin de ortaya çıkar, iyi bir hazırlık ile mevsimin şartlarına göre yeme, içme, giyinme ve barınma şartlarını yerine getirenlerde sıkıntı görünmemektedir.
   
 4. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Yediklerimize ve ictiklerimize ve buna benzer seylere dikkat edersek sanirim yazin hastaliklardan korunma sansimiz olacaktir. Biraz dikkat ve bilincli hareket etmek gerekiyor .
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş