1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yaza Hazır Bir Cilt Nasıl Olur

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında Badem tarafından paylaşıldı.

 1. B

  Badem Yeni Üye

  Güneş ışınları yavaş yavaş kendini göstermeye başlarken, ışıkların etkisiyle kırışıklar daha fazla belirmeye başlıyor. Zamana meydan okumanın yolu ise kırışıklıklarla savaşan yöntemlerden geçiyor.

  [​IMG]


  Yaz aylarına sadece vücudumuzu değil, yüzümüzü de hazırlamamız gerekiyor. Güneş ışınları nedeniyle cildimiz daha kolay yıpranmaya başlıyor. Ama gelişen teknoloji; zamana ve bu faktörlere meydan okumayı başarıyor. Son dönemde geliştirilen bakım ürünleriyle de desteklendiğinde gözle görünür bir etki yaratan en yeni yöntemler; yaz mevsimine hazırlanırken daha genç görünmek isteyenlere yardımcı oluyor.


  Yüzdeki çizgileri silmeyi, yüze gençlik pırıltısı vermeyi amaçlayan bu yöntemleri, Medikal Estetik Doktoru Mustafa Karataş anlatıyor:
  VShape


  Yüz şekillendirme, yüz germe, boyun, çene ve gıdı bölgesini ameliyata başvurmadan, yeniden şekillendirmek için özel olarak geliştirilmiş bir sistem olan VShape; köşeli çeneleri, fazla kilo nedeni ile 'U' şeklini almış yüzleri, yumurta gıdılarını yeniden şekillendirmede uygulanan en yeni tekniklerden biri.


  VShape ile sarkan yüzünüze acısız ve ağrısız bir şekilde yeniden 'V' şekli veriliyor. Aynı zamanda bu yöntemle cildin derin tabakalarındaki kolajen lifleri ısıtılarak cildin dış yüzeyi gözle görülür şekilde gerginleştirilip alt tabakalardaki sarkıklıklar toparlanıyor.


  Cerrahi bir uygulama olmadığı için anestezi ve ciltte kesi yapılmadan uygulanan VShape; her biri yaklaşık 20 dakika süren dört seansta uygulanıyor.


  Mezolifting


  Genelde cansızlık, donukluk gibi problemlere ciltteki renk düzensizliği de eşlik eder. Bu durumda ilk tercih; cilde ihtiyacı olan aminoasit, vitamin ve hyalüronik asit gibi maddeleri veren mezolifting olur.


  Bu yöntemle yüzünüz daha parlak, daha nemli, gölgelerinden arınmış görünür, çizgiler azalır. Bu işlemler hem kısa sürer, hem de hemen ardından sosyal hayatınıza dönebilirsiniz.


  Fraxel lazer


  Cilt gençleştirmede uygulanan lazer teknolojilerinden biri olan Fraxel, cilt altına iletilebilen ışık tekniğidir. Bu yöntem, cilt yüzeyine zarar vermeden lazerin cildin onarım mekanizmalarını harekete geçirecek alt tabakaya iletilmesini sağlar.


  Gözaltı ışık dolgusu


  Cilt yorgunluğunu gösteren ilk şey, bakışlardır. Redensity II; göz altındaki şişlik, çöküklük ve morluk problemlerinin çözümüne tek seferde yardımcı olmayı amaçlıyor.


  Redensity II göz altı ışık dolgusuyla yanak ve göz altları arasındaki oluklar, çöküklükler, alt göz kapağındaki torbalanmalar başarıyla tedavi edilebilirken; içeriğindeki protein, vitamin, aminoasit, antioksidanlar sayesinde göz altı morluklarında da azalma görülüyor.
   
 2. S

  Sadem Yeni Üye

  cildimizi yaza hazırlayabilmek gerçekten çok önemli bir işlem gerektiriyor.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş