1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yaz Saati Uygulaması Ne Zaman Başlıyor

Konu, 'Haberler' kısmında Badem tarafından paylaşıldı.

 1. B

  Badem Yeni Üye

  31 Mart Pazar günü yaz saati uygulaması başlıyor. Saat 03:00 'de saatler bir saat ileri alınacak.
  Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla bütün yurtta saatler, 31 Mart Pazar günü 03.00'ten itibaren bir saat ileri alınacak.


  Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla her yıl yapılan ileri saat (yaz saati) uygulaması kapsamında, bütün yurtta saatler, önümüzdeki hafta pazar günü (31 Mart) 03.00'ten itibaren bir saat ileri alınacak.


  Sıcak hava geliyor Kış saati uygulamasına 28 Ekim 2012 tarihinde geçilirken saatler 04.00'te bir saat geri alınmıştı. Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla yapılan uygulamaya ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı da 25 Ocak 2013 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanmıştı.


  Karar çerçevesinde, bütün yurtta saatler, 31 Mart Pazar günü saat 03.00'ten (Cumartesi gününü Pazar gününe bağlayan gece) itibaren bir saat ileri alınacak. Saatler, 27 Ekim 2013 Pazar günü saat 04.00'te tekrar geri alınacak.
   
 2. S

  Sadem Yeni Üye

  Yaz saati uygulamasına bayılıyorum gündüzleri hava kararmak bilmez çok keyifli oluyor
   
 3. B

  Babet Yeni Üye

  Yaz saati uygulaması başladı aksam iş çıkışları güzel aydınlıkta çıkıyoruz ama sinir olan kısmı daha alaca karanlıkta ayaktayım uyanmak zorundayım
   
 4. T

  Taha Yeni Üye

  Yaz saati uygulamasını hep sevmişimdir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş