1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yaz Aylarında Yanlış Kullanılan Kilimalar Hasta Ediyor

Konu, 'Diğer Sağlık Alanları' kısmında dr.zekiye tarafından paylaşıldı.

 1. d

  dr.zekiye Yeni Üye

  Yazın Klima Nasıl Kullanılırsa Sağlık Yönünden Doğru Olur? Yanlış Klima Kullanmanın Zararları hakkında sizlere doğru bilgiler vermek adına tavsiyelerimiz olacak.

  Klimaların Yanlış Kullanımı İnsanları Hasta Ediyor

  Klimaların yanlış kullanımının yüz felci, göz dibi iltihabı, beyin iltihabı ve akciğer problemlerine neden olabileceği belirtildi.

  Klimaların kullanılmaya başladığı şu günlerde kullanıcıların uyması gereken kuralları hatırlatmakta fayda var. Pencere tipi, split ve portatif klima gibi küçük cihazlarda kullanılan hava temizleme filtreleri belli aralıklarla temizlenmelidir. Klima kurutma, yiyecek-içecek soğutma, ısıtma amaçla kullanılmamalıdır. Yazın iç sıcaklığın dış sıcaklıktan 7-8 derece düşük olması yeterli konforu sağlayacaktır. Klimanın, odada insan, hayvan, bitkilerin hava akımından uzun süre doğrudan etkilenmeyeceği bir noktaya yerleştirilmesine dikkat edilmelidir. Özellikle üst solunum yolu enfeksiyonu geçirmiş kişiler ile çocuk ve yaşlılar klima kullanımına çok dikkat etmelidir. Klimaların yanlış kullanımı yüz felci, göz dibi iltihabı, beyin iltihabı ve akciğer problemlerine neden olabilir.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 3 Ocak 2015
 2. Şuşu

  Şuşu Yeni Üye

  Klimalar bakteri üretiyor resmen
   
 3. Uranüs

  Uranüs Yeni Üye

  Her şeyin bir doğrusu bir yanlışı var buna göre hareket etmek gerekiyor. Aşırıya kaçmadan klima kullanmalı bakımını yaptırmalısınız.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş