1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yaşlandırmayı Durdurmanın Yolları

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında hayal perisi tarafından paylaşıldı.

 1. h

  hayal perisi Yeni Üye

  Sürekli genç görünmek ister misiniz? Neden olmasın dediğinizi duyar gibiyim.

  Uzun süre genç kalmak için öncelikle şeker tüketiminizi azaltmalı; fazla güneşte kalmamalı ve sigara içmemelisiniz. 35 yaş ve sonrasında fazla şeker tüketimlerinde bulunmanız durumunda yaşlılık belirtileri daha hızlı ortaya çıkmaktadır. Tatlı ihtiyacı hissettiğiniz zaman bir bardak kola ya da meyve suyu yeri,ne maden suyu ve su tüketiminde bulunabilirsiniz. Eğer hala şeker ihtiyacı hissediyorsanız birkaç tane mevsim meyvesi ve bir parça bitter çikolata yiyebilirsiniz.

  *Sevmediğiniz işte çalışmamalısınız. Aşırı stres altında olmak kalp hastalıkları veya yaşlanma riskini arttırıcı etkide bulunduğu için kronik stres yaratabilecek ortamlardan uzak durmanız gerekmektedir.Stres yaşayacağınız bir ortamda çalışma zorunluluğunuz varsa öğle yemeğini sevdiğiniz biri ile geçirme ya da sevdiğiniz çayı gün boyu tüketme gibi faaliyetlerde bulunmalısınız. Böylece stresli ortamınızda fazla gergin bir gün geçirme olasılığınızı kaldırmış olursunuz.

  *Kızartma, ızgara, konserve ve kavurma gibi gıda tüketimleri yerine sebzeleri çiğ yeme tercihinde bulunarak insülin direnci, anemi ve cildi etkileyebilecek buruşma ve kırışma gibi durumların önüne geçebilirsiniz.

  *Dirençli kas egzersizleri yaparak kas direncinizi arttırabilirsiniz. Böylelikle metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

  *Gece uykusu olarak deliksiz 7 saat uyumanız gerekmektedir. 7 saat uyuyarak cildinizin kendisini tam olarak onarmasını sağlayabilirsiniz.

  *Omega 3 tüketiminizi asla azaltmamalısınız. Bu yağ asitleri yaşlanma karşıtıdır ve kalbi güçlendirip diyabetle mücadele etmenizde önderlik etmektedir.

  *Duruşunuzu düzeltmelisiniz. Fazla eğilmemeli; yanlış şekilde oturmamalısınız.

  *Haftada en az 2 kere seks yapmalısınız.

  *İnsülin direncinizi arttırmamalısınız.

  *30 yaş üstü kremlerin yanında güneşten koruyucu etkilere sahip krem kullanımında da bulunmanız gerekmektedir. Kırışıklık, güneş lekeleri, kılcal damarlarda çatlama, kuru ve donuk bir cilde sahip olma durumu ile karşılaşmanızın önüne geçmek için bu krem kullanımını mutlaka gerçekleştirmelisiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş