1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yarıyıl Tatilinde Evde Yapılabilecek Etkinlikler

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında annebaba tarafından paylaşıldı.

 1. a

  annebaba Yeni Üye

  Yarıyıl Tatili Ev Etkinlikleri Örnekleri

  Muhtemelen çalışıyorsunuz eğer siz de bu yarıyıl tatilini çocuğunuzla birlikte evde geçirecekseniz, bu zamanı kaliteli hale getirebilirsiniz. İşte evde yapabileceğiniz yarıyıl tatili etkinlikleri

  Kitap tiyatrosu: Okula giden çocuğun sömestre ödevlerinden biri de mutlaka kitap okumakdır. Ancak çocuklar tatilin verdiği heyecanla vakitlerini okuyarak harcamak istemezler. Bu durumda onlarla birlikte okuyacakları kitapları canlandırabilir ve evde tiyatro haline getirebilirsiniz. Daha sonra hazırladığınız oyunu misafirlerinize veya kendi arkadaşlarına sunabilirsiniz.

  Ev tamiratı: İlk bakışta garip gelse de çocuklar evdeki temizlik ve tamirat işlerinden oldukça fazla keyif alırlar. Eğer evinizde boyanacak bir duvar, onarılarak bir eşya varsa, bu işlemi çocuğunuzla birlikte yapmanız uzun uzun vakit geçirmenizi sağlayacaktır.

  El işi hediyeler: Belli bir konsept çerçevesinde – örneğin ailenin tüm üyelerine beğenecekleri birer hediye yapmak gibi – çocuğunuzla yaratıcı fikirler üretip bunları sunabilirsiniz.

  Mutfağa girin: Ev işi gibi mutfak işleri de çocukları uzun zaman oyalayacak aktiviteler arasında. Basit şekilli kurabiyelerden, pastaye kadar bir çok şey deneyebilirsiniz. Daha önce bildiğiniz yiyecekler yerine sizin de ilk defa yapacaklarınızı denemeniz daha eğlenceli olacaktır.

  Yüz boyama: Bu etkinlik için özel kalemlerden alabilir ve kendi yarattığnız desenleri birbirinizin yüzüne uygulayabilirsiniz. Hatta evdeki diğer bebeklerin de yüzlerini boyayarak renklendirebilirsiniz. Bu aktivite daha çok kızlara hitap ediyor gibi görünse de erkeklerin sevdiği karakterleri yüzlerine uygulayabilirsiniz.
   
 2. a

  angel Yeni Üye

  Yarı Yıl tatili bir çok öğrencinin hayali
   
 3. S

  Sinel Yeni Üye

  soğukta yapılacak en iyi şe evde oturmaktır.
   
 4. N

  Nursultan Yeni Üye

  yarı yıl tatilini evde geçirmek çok bencilce
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş