1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yargılamadan Yaşamanın Faydaları

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

 1. Hayal Gemisi

  Hayal Gemisi Yeni Üye

  Herkesin hayatında bazı yanlışlar ve hatalar olmaktadır. Çoğu zaman kendimiz yerine çevremizdekileri eleştirerek yaşama tercihinde bulunabiliriz. Oysa ki eleştirmeden yaşadığımız zaman daha mutlu oluruz.

  *Eğer bir kişi hakkında kötü ve negatif düşünürseniz tüm kötü enerjinin sizin üzerinde toplandığını biliyor muydunuz? Bunun yerine pozitif olduğunuz zaman daha eğlenceli zaman geçirme fırsatı edinebilirsiniz.

  *Yargılamayan biri olduğunuz zaman sizin hakkınızda kimin ne düşündüğü ile ilgilenmek gibi sıkıntıları da yaşamazsınız.

  *Başkaları hakkında düşünmek ve konuşmak gibi eylemler aslında bir nevi hayatınızdan zaman çalmak demektir. Bunun yerine kendiniz için daha verimli zaman geçirmek için çeşitli etkinliklere yönelebilirsiniz.

  *Bir kişi ya da kurum hakkındaki kötü düşüncelerinizi bir kutu içine yazıp attığınız not ile beraber ulaşamayacağınız bir yere kaldırabilirsiniz. Nedenini tam bilmediğiniz olay ve kurumları yargılamaktan sakının.

  *Hiçbir konu ile ilgili alelacele karar vermeyin. Sizi ilgilendirmeyen konu ve kişiler hakkında peşin yargılı davranmayın.

  *Enerjinizi kendi yaşamınız için kullanarak daha mutlu olabilirsiniz.
   
 2. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Cok yerinde ve dogru bir konu, sözlerin %99 katiliyorum. Insanlar olarak bunlari kaciriyoruz hayatin telasina kapilarak hayatin lezzetini görmuyoruz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş