1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yaralı Çocuklar Acil Servise Götürülürken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Konu, 'Anne ve Çocuk Sağlığı' kısmında Masal Perisi tarafından paylaşıldı.

 1. Masal Perisi

  Masal Perisi Yeni Üye

  Bebeğinizin acil duruma gitmesini gerektirecek durumlarda öncelikle bebeğin yaşamsal belirtileri iyice kontrol edilmelidir. Yolda oluşan değişimler gözlemlenmeli ve doktora buna göre bilgi aktarılmalıdır.

  Düşmelerde, kol bacak ve boyun bölgesindeki kırıklardan şüphe ediliyorsa mümkün olduğunca bebeğinizi hareket ettirmemelisiniz.

  Kanam durumlarında kanayan bölge temiz bir bez ile baskı ile kontrol altına alınmalıdır. Atardamar kanamasından söz ediliyorsa bu konu ile ilgili bilgi sahibi birinin turnike uygulaması yaparak yaralıyı acil servise getirmesi tercih edilmelidir.

  Yanıklarda hastalar yıkama sonrası temiz bir beze sarılarak acil servise getirilmelidir.

  Elektrik çarpması ya da kimyasal madde zehirlenmeleri gibi durum oluşumlarında çocuğun solunumunun sekteye uğramaması ve dolaşımının normal olarak acil servise getirme işlemini gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır.

  Her şeyden önce aile bu tip kazalarla karşılaşma durumunda nasıl davranacağı konusunda eğitimli olmalı ve duruma göre hareket etmelidir.

  112, acil yardım çağrılacak sağlık birimleri ve zehir danışma merkezi numarasının bilinmesi ya da ulaşılabilecek en yakın yere konmasında fayda görülmektedir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş