1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yara Jilet Faça İzi Giderme Yöntemleri

Konu, 'Güzellik ve Sağlıklı Bakım Önerileri' kısmında pamuk tarafından paylaşıldı.

 1. p

  pamuk Yeni Üye

  Yara İzi Giderme,Yara Jilet İzi Giderme,Jilet İzi Nasıl Geçer,
  Yara Jilet Faça İzi Giderme Yöntemleri
  [​IMG]

  Uploaded with ImageShack.us
  Bir çok kişinin geçmişteki psikolojik sorunları sonucun da oluşturdukları jilet, faça ve kesik izleri, insanların ilerleyen hayatlarında birçok soruna neden olabiliyor. Bu sorunlardan en önemlisi kuşkusuz toplumdan gelen tepkilerdir. Bu kişiler toplum içine çıktıkları zaman, vücutlarında ki izlerden dolayı kötü önyargılara maruz kalırlar.


  Yara, Faça Jilet İzi Giderme

  Bazı kişilerde de gerçekten kaza sonucu yaraları görmek mümkündür. Ancak bu kişilerin jilet ve yara izleri diğerlerine nazaran daha az dikkat çekicidir. Her ne şekilde olursa olsun yara, faça ve jilet izleri kişilerin estetik görüntülerini bozmaları itibarı ile de çok büyük sorunlardır.

  Yara ve jilet izlerinin tedavisinde gelişen teknoloji dahi tam anlamıyla yeterli olamamaktadır. Nitekim yapılan ameliyatların %100 başarı sağlaması ve kişilerin eski ciltlerine kavuşması mümkün değildir. Yani yaraların izlerinin tamamen iyileşmesi ve hiçbir iz kalmaması şu anki tıp imkanları ile mümkün değildir. Ancak ameliyatlarda yapılan müdahaleler ile bu izlerin kalıcılığını minimal düzeye çekmek mümkündür.

  Tabi bu minimal düzey kişiden kişiye, yaradan yaraya göre değişmektedir. Nitekim yara izi çok derin olan bir kişinin ameliyat sonrası vücudunda kalan iz diğerlerine göre daha fazla olmaktadır. Bu önemli bir husustur. Ayrıca yaranın oluşma zamanı da iyileşme sürecine iyiden iyiye etki de bulunur. Zira 5 yıllık bir jilet izi ile 5 aylık bir jilet izi aynı oranda iyileşmez. Yara izi 5 aylık olan kişi deri hücreleri tam olarak işlevselliğini yitirmediği için daha kısa sürede iyileşir.

  Yara, faça ve jilet izlerinin tedavisinde başka ameliyatlarda uygulanan lazer yöntemi uygulanamamaktadır. Nitekim bu iş sadece cerrahi yöntemlerle ve dikişlerle düzeltilmektedir. Bu yanı kişilerin ümitlerini birazcık kırmış olabilir.

  Ancak unutulmamalıdır ki cerrahi operasyonların neredeyse tamamı çok zor ve riskli ameliyatlardır. Kişilerin bunu bilerek olabildiğince fazla yaralanmalardan sakınmaların da fayda vardır.
  alıntı
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Jilet yaraları kapanmaz denir, İyi bir estetik uzmanına gider ve birden fazla operasyon yaparsanız bu izler azalacak yada kaybolacaktır. Meşakketli bir süreç ancak cildinizdeki bu izlerden kurtulmak icin değer.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş