1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Yalnızlık Sağlığımızı Nasıl Etkiler?

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında denizfeneri tarafından paylaşıldı.

 1. d

  denizfeneri Yeni Üye

  Tüm hayatınız boyunca yalnız kaldığınız sürece bunalıma girmeniz kaçınılmazdır. Yapılan araştırmalar sonucunda yalnızlığın kişinin uyku düzenini ve yeme alışkanlıklarını değiştirdiği görülmektedir. Aynı zamanda kendinize bir hayat arkadaşı seçerseniz birbirinizi teşvik ederek çeşitli etkinlikler yapabilineceği ve spor yaparak daha sağlıklı bir yaşam sürülebileceği kanıtlanmış bir gerçek olarak bilinmektedir.

  Eğer birliktelik kurduğunuz kişi ile mutlu iseniz hayat boyu karşılaştığınız sorunlarla daha kolay baş edecebilirsiniz. Kısacası stresle daha kolay baş edersiniz. Problemleri paylaşarak daha akılcı çözümler bulabilirsiniz.

  Uyku esnasında sizi mutlu eden birinin yanınızda olduğunu hissetmek uyku problemleri ile baş edebilmenizi kolaylaştırmaktadır. Uyku sorunu yalnız yaşayan kişilerde daha çok görülmektedir.

  İlgi ve sevgi eksikliğinden dolayı depresyona çabuk girildiği araştırma sonuçlarına göre kanıtlanmıştır. Hiç kimse tarafından sevilmiyor olma hissi de depresyona girmenize sebep olmaktadır.

  Eşinizden ya da sevdiğinizden ayrılma, uzun süreli ayrılıklar alkol tüketiminde artışa neden olabilmektedir. Bu da yalnızlığın en olumsuz sonuçları arasında yer almaktadır.

  Stres düzeyi, düzensiz beslenme ya da alkol tüketimi kan basıncında da farklılıklar oluşturmaktadır.

  Uzun süre yalnız kalan kişiler kalp hastalığına yakalanabilmektedir. Uzun süreli ayrılıklar, travmatik ayrılıklar ya da sevilen birinin vefatı sonrasında kanserle karşılaşma olasılığınız da bulunmaktadır.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Yalnızlık zor iş, insan yalnız kalınca psikolojik olarak bir çok alanda çöküş yaşayabilir.
   
 3. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Yalnizlik zor, insanin sosyallesmeye, insan icine cikip sosyal faliyetlerde bulunmaya ihtiyaci var. Ancak tabii ki bazen yalniz kalmak guzel birseydir ancak bu insanin kendi tercihi olmali.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş